בלוג

משלוחים והובלות
מסעדות ומזון
ארועים ושמחות
רכב ואבזור
ספורט
מחשבים ותקשורת
חנויות ומסחר
בעלי מקצוע
נותני שירות ויעוץ
בניה ונדלן

רץ למרחקים

משבר הקורונה בנסיגה, זמן טוב לדאוג לבריאות שלכם! את הראיון הזה לא כדאי לכם לפספס. התמדה ורצון יש בכל אחד ואחד בואו לשמור על אורח חיים בריא, רוצו על זה..

מאת: א.קליין

אבי מושיאשוילי (52) אבא ל-5 וסב ל-4 בלעה"ר, יליד גרוזיה ב1971 עלו לישראל היישר לאשקלון בה גדל והתחנך. לפני כ-35 שנה אבי התגלה כרץ עם כישרון נדיר, והוביל את את קבוצת הרצים באשקלון. לאחר מכן התגייס והמשיך להתאמן עד 1988, במהלך השנים זכה בתחרויות רבות והשתתפות במירוצים בהם סיים עם עולם הריצה המקצועי. בין שיאיו של אבי, 5 ק"מ 15:25 ד', 10 ק"מ 31:30 ד', חצי מרתון 21.1 ק"מ 1:12 ש, סגן אלוף הארץ לנוער עד גיל 19 ב 5 ק"מ. כיום אבי איש משפחה מסור ובעלים של "מוסך האחים" המוכר לכולם באשקלון. אבי שמגיע מבית דתי חרט על דיגלו את נושא הבריאות והמערכת החיסונית בתקופה האחרונה הקים קבוצת ריצה לגברים באשקלון, בימים אלו שכל עם ישראל מתמודד בגאון מול משבר הקורונה תפסנו את אבי לראיון קצר על קבוצת הריצה, חשיבותה ומדוע זה חשוב לבריאות. בראיון אצלנו הוא נותן לכם את כל הכלים איך ומה צריך לעשות כדי להצטרף לקבוצת הריצה הכי שווה באשקלון.

מה הניסיון שלך כרץ מקצועי?
בשנות ה-80 משנת 85 עד שנת 89 הייתי רץ מקצועי באגודת הפועל אשקלון ואיילות ובסגל נבחרת ישראל

ספר לנו קצת על ריצה, ומדוע היא חיונית כל כך?
הריצה היא מאין חיבור של הגוף לנפש. בריצה אתה יכול לחשוב על הכל, הריצה היא הפסיכולוג שלך לחיים. הריצה חיונית לשמר את הגוף במיוחד סיבולת לב ראיה ומונעת המון מחלות לא רצויות בריצה אתה יכול למחוק מדדים שלילים כגון : לחץ דם, סוכר, כורסטרול ועוד'

מהי בעצם תורת הריצה ואימון ריצה בקצרה?
תורת הריצה והאימון היא מבחינתי שני מילים: התמדה ורצון.
בתורת האימון, חייבים לאבחן את הרץ ולהתאים לו תוכנית שהוא יכול לעמוד בה שהריצה תגרום לו כיף ולא סבל וכמה שפחות פציעות. תוכנית מדורגת תמנע פציעות.

מה יש לך לומר לדור הצעיר ?
לדור הצעיר רוצה לומר כמו שמורה לספורט ראה את הכישרון שלי באחד משיעורי הספורט ושלח אותי לאמיתי אלמוג מאמן ריצה בזמנו מהפועל אשקלון גם אותך אני מחפש לגלות, את הכישרון הבא של אשקלון בעולם הריצה המקצועי, במיוחד אני שעברתי את זה בגיל צעיר יש לי את היתרון ללוות רץ צעיר להשגים.

ספר לנו על הקבוצה המתגבשת "לרוץ עם אבי מושיאשוילי" ?
רעיון קבוצת הריצה והחזרה שלי אחרי הפסקה כו גדולה, הגיע מכך שמאמן הריצה דן ישראלי פנה אליי לעשות ראיון על רצי עבר באשקלון, במטרה להוציא לפועל ערב הצדעה בחסות עיריית אשקלון. משם דן עביר בי שוב את הרצון לחזור לרוץ הצטרפתי לקבוצת הריצה של דן ועם הזמן נוצר קשר עם חברים מהעבר כמו אריאל גמליאל שהחל ללוות אותי צמוד במהלך התקופה נרשמתי לקורס מאמנים ריצות ארוכות בקמפוס שיאים ומשם עלה לי הרעיון לפתוח קבוצה לגברים בלבד דבר שחסר לציבור שרוצים לרוץ במסגרת שכזאת.

למי הקבוצה פונה?
הקבוצה פונה לגברים בכל הגילאים.

באלו ימים ושעות האימונים?
האימונים 3 פעמים בשבוע, ביום שני בשעה 20:00, ביום רביעי בשעה 20:00, ביום שישי בשעה 05:30.
מעבר לימים האלו כל רץ נמצא בקשר תמידי ומעקב ביצועים.

מה גרם לך החזרה לעולם הריצה?
לפני שחזרתי לרוץ שקלתי 95 ק"ג עם מדדים לא הכי מחמיאים, כגון: מעקב סוכר ועוד. לאחר שלושה חודשים רק מהריצה הורדתי 13 ק"ג, בבדיקות הדם שעשיתי הרופא נדהם, הכל נעלם! הסוכר, הכרוסטרול, כאילו לא היה כלום ואז החלטתי שאני רוצה להשריר את זה אצל אחרים לשמור על אורח חיים בריא.

איך אתה מתאים תוכנית נכונה לכל אדם ?
כל רץ מקבל יחס אישי ותוכנית אישית ברגע שנבנתה הקבוצה כולם התקדמו ביחד ויש כאלו שהקצב שלהם יותר מהיר

מה ייחודי דווקא בקבוצת הריצה שלך ?
הייחודי בקבוצה זה שאני מגיע מעולם הריצה המקצועי שיודע מה מרגיש הרץ
יחס אישי כל רץ מקבל בהצטרפות שלו לקבוצה חולצה יצוגית תיק וכרטיס מועדון לחנויות ורשתות בתחום הריצה עם מגוון הנחות מבחינתי זה לשנות לכל מתאמן אורח חיים יותר טוב ובריא ולוקח זאת כמטרה אישית.

מה בעצם היתרונות לרוץ כקבוצה?
היתרונות של רוץ כקבוצה זה הביחד וגם אחד תומך בשני ויותר כייף מאשר להיות לבד זה הופך להיות כמו חלק במשפחה.

איך יוצרים איתך קשר?
ניתן ליצור קשר בנייד 055-6686008 בהודעת ווצאפ
בריאות טובה לכולם, אבי

אולי יעניין אותך

טיפול V.I.P. לרכב

איפה כדאי לכם לטפל ברכב – אל תפספסו בגלל השירות, המקצוענות והמחיר: מוסך 'האחים' המועדף...

הגלידריה שלנו לקיץ

הקיץ בפתח, הלכנו לבדוק מי הגלידריה המומלצת שלנו באשקלון. בדקנו ומצאנו! יוגוס – קינוחי שחיתות,...

המומלצים

מתחם צימרים גוד פלייס good place 

שד' התעשיה 1 אשקלון

מתחם נופש וצימרים שמיועד לכם שאוהבים להתפנק, רוצים להפתיע ליום הולדת, יום נישואין, או סתם כי בא לכם להתפנק. 19 סוויטות מושלמות הכוללות עם/בל

1

רוחמה כהן - איפור ושיער

אסתר המלכה 7 אשקלון

אצלנו תמצאי מגוון פאות איכותיות, ברמה גבוהה ביותר. מכירה סירוק ותיקון פאות איפור כלות וערב עיצוב שיער אפשרות הגעה למקום ההתארגנות

1