איך קונים מגהץ

טיפים לבחירת מגהצים

האפשרויות שיש לצרכנים כיום בכל הנוגע לגאדג'טים ומכשירים חשמל הן רבות, אולי רבות מדי. אפילו בחירה של מכשיר יחסית פשוט ומאוד ותיק, כמו מגהץ, עלולה להיות די מסובכת כאשר יש כל כך הרבה מגהצים שונים, עם מגוון תכונות אפשריות. כדי שתוכלו לבחור את המגהץ הכי טוב עבורכם, הכנו לכם מדריך קצר עם כל המאפיינים שעליכם לקחת בחשבון.

איזה סוג מגהץ אתם מעדיפים?

יש שלושה סוגים עיקריים של מגהצים מומלצים – אדים, קיטור ומכשיר לגיהוץ אנכי. כדי להבין איזה מהם מתאים לכם, תשאלו את עצמכם באיזו תדירות אתם נוהגים (או צריכים להתחיל) לגהץ. אם אתם זקוקים למגהץ על בסיס יום יומי, כנראה שעדיף לכם להשקיע במגהץ קיטור, שהוא מתקדם יותר. מגהצים אלה עובדים יותר מהר, מספקים תוצאות יותר טובות ורובם גם בטוחים יותר לשימוש. עם זאת, קחו בחשבון כי הם גדולים יותר וכמובן – יקרים יותר.

אם אתם לא מגהצים הרבה, או שכל תהליך גיהוץ שלכם כולל מספר זעום של פריטים (וגם פריטים לא מאוד גדולים, כמו מצעים), ייתכן שאתם יכולים להסתפק במגהץ אנכי. מדובר בסוג יחסית חדש של מגהצים, שתופסים הרבה פחות מקום (בעיקר ביחס לקיטור) ועושים עבודה בכלל לא רעה. מגהץ אנכי עובד בערך כמו מייבש שיער, אך במקום לייבש הוא מרטיב, באמצעות אדים שמיישרים את הקמטים בבגדים.

מגהצים כאלה (אשר מכונים סטימרים) לא מצריכים קשר גיהוץ, אז אפשר להשתמש בהם במהירות ומבלי לתפוס הרבה מקום. רק צריך לתלות את פריט הבד על קולב או וו, ולגהץ בקלות. שימו לב שכל 2-3 פריטים, תצטרכו למלא את מיכל המים של המכשיר, ליצירת מספיק אדים.

מה עוד צריך לקחת בחשבון?

כמובן שההתלבטות לא מסתיימת בהחלטה על הסוג המתאים לכם ביותר. יש עוד מאפיינים שצריך להכיר, על מנת לעשות את הבחירה המושכלת, שבסיומה יהיה לכם מגהץ אמין ממנו תהיו מרוצים לזמן רב.

  • הספק – זה חשוב בעיקר אם בוחרים במגהץ אדים. במכשירים אלה, המים מתחממים לאט ביחס למים במגהצי קיטור, ולכן חשוב לבחור מכשיר עם הספק יחסית גבוה, כך שבכל זאת התהליך יהיה כמה שיותר מהיר. ההמלצה – הספק של לפחות 2,200 ואט. אם לא תקפידו על כך, אתם עלולים למצוא את עצמכם מבזבזים זמן רב בהמתנה, לפני כל גיהוץ.
  • משקל – במגהצי אדים, המים נמצאים במיכל בתוך המכשיר עצמו. כלומר, כאשר אתם ממלאים מים, את למעשה מכבידים על היד שתחזיק במגהץ. כדי לשמור על עצמכם מפני משקלים מוגזמים, כדאי לוודא שהמכשיר עצמו יחסית קל. כמובן שזה נכון גם למגהצי קיטור, אם כי בהם מיכל המים הוא חיצוני. חשוב לציין, כי מגהצים אנכיים הם קלים יחסית לשני הסוגים האחרים.
  • סוג המים – יש מגהצים בהם ניתן למלא מים רגילים, ואחרים דורשים מילוי של מים מזוקקים. כמובן שזה משפיע גם על העלות הכוללת של הגיהוץ שלכם.

צילום: DEPOSITEPHOTOS

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.