עיריה

אשקלון – בין חמש הערים המובילות במתן היתרי בנייה

אל תהליך הרישוי המקוון הקיים במינהל ההנדסה בשנים האחרונות התווספו מגוון אפשרויות שחוסכות לתושבים וליזמים, כאחד, זמן יקר וחשוב

למרות אתגרי הקורונה: מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו לאחרונה עולה כי אשקלון היא מבין הערים המובילות במתן היתרי בנייה בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2020. המדובר בהיתרים לתושבים פרטיים וכן ליזמים וקבלנים.

על פי הנתונים, אשקלון נמצאת בין חמש הערים המובילות במתן היתרי בנייה עם 1,784 היתרים שניתנו בתקופת הזמן המצוינת לעיל, מיד אחרי תל אביב, ירושלים, רמת גן וראשון לציון. כמו כן, הנתון מהווה מגמת עלייה במתן היתרי הבנייה על ידי העירייה, לעומת שנת 2019 אז ניתנו 1,308.

במינהל הנדסה מסבירים כי מאז פרוץ משבר הקורונה, הונגשו ביתר שאת תהליכי הרישוי המקוונים כך שיתאימו ויעמדו במגבלות החלות על העובדים כנותני שירות לציבור הרחב בתקופה זו. אמנם, מזה כארבע שנים שתהליך הרישוי הינו מקוון, ובשנה החולפת התווספו אליו אפשרויות תשלום רבות המאפשרות לתושבים לבצע את התשלומים מביתם. היתרי הבניה מופקים גם הם בצורה מקוונת המייתרת את הגעת התושב לעירייה לצורך מסירת התכניות.

ראש העיר, תומר גלאם: ״אני מברך על הנתון החשוב שמביא לידי ביטוי את המדיניות שלנו בתחום ההנדסה – להקל על התושבים ועל היזמים ככל שניתן ולאפשר להם מענה מהיר, יעיל ומקצועי ובחלקו הרב גם דיגיטלי ומתקדם מתוך תפיסה שהזמן שלהם יקר וחשוב. הקורונה חידדה את הדברים ולכן שמנו דגש על הרחבת התהליכים המקוונים, זאת בשילוב צוות עובדים מקצועי, מסור ושירותי, אשר המשיך את עבודתו באופן שגרתי ושוטף ולמעשה, אפשר הגעה להישגים גבוהים אלו. זה המקום גם להודות להם על כך. העיר אשקלון נמצאת בתנופת פיתוח ובינוי אדירה ויש לה המון מה להציע, הן לתושבים החדשים והן לקיימים, לראייה. ההשקעה שלנו בתשתיות, במוסדות ציבור וחינוך ובמענה לאיכות חיים גבוהה ובלתי מתפשרת באה לידי ביטוי בשכונות החדשות והוותיקות כאחד. אשקלון תמשיך להוות יעד מגורים אטרקטיבי למשפחות ולזוגות צעירים. מבטיח לכם כי כל המשאבים שלנו מופנים לכך״.

סגנית ראש העיר הממונה על ההנדסה, מיריי אלטיט: "אגף ההנדסה שוקד על קידום תוכניות רחבות היקף העוסקות בהתחדשות ובינוי של העיר על כל היבטיו; מתחמי מגורים ושדרוג התשתית העירונית על פי סטנדרטים עדכניים של תכנון בר קיימא. פעילות ענפה זו ויישומה מתאפשרת על ידי עובדי האגף המסורים שעושים את עבודתם במקצועיות ויעילות, חרף המגבלות איתם הם נאלצים להתמודד במסגרת המאבק בנגיף הקורונה. תהליכי הרישוי ותעודות הגמר נעשים וניתנים באופן מקוון בשאיפה לייעול מתמיד. הרוח הגבית והתמיכה הרחבה של ראש העיר

הם שהביאו את העיר אשקלון להיות ברשימת הערים המהוות יעד אטרקטיבי לאוכלוסייה המחפשת מקום מגורים המעניק איכות חיים גבוהה בתחום המגורים והתשתיות. אנו נמשיך לפעול כל העת בהתאם למדיניות התכנון העירוני בראייה ארוכת טווח, ליד תכנון, ביצוע ופיקוח על ביצוע עבודות תשתית המיועדות לשפר את איכות החיים בעיר ולאפשר את מימוש פוטנציאל הפיתוח החדש בעיר במטרה להעניק לתושבי העיר אשקלון הוותיקים והמצטרפים, שירות מיטבי ואיכות חיים".

צילום: תומר אלעד

עיריה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.