אשקלון: הכל על התמודדות הרשות עם נגיף הקורונה

בכנס רב משתתפים שכלל עובדי עירייה, גורמי רפואה, כוחות ביטחון והצלה הציגה העירייה את פעילותה בזמן המשבר; ראש העיר, תומר גלאם: "תפעלנו מעטפת עירונית חסרת תקדים בהיקפה; חייבים להמשיך ולהקפיד על הכללים"

משתתפים רבים נכחו אתמול (ראשון) בכנס עיריית אשקלון להתמודדות עם נגיף הקורונה וסקירת הפעילות העירונית בזמן משבר הקורונה. בין המשתתפים היו ראש העיר, תומר גלאם, מנכ"ל משרד הבריאות ומנהל המרכז הרפואי 'ברזילי' לשעבר, פרופ' חזי לוי, מנכ"לית העירייה, אירית נתן, מפקד מחוז דרום בפקע"ר, אל"מ יוסי כהן, מפקד נפת לכיש בפיקוד העורף, אל"מ מרקו אזואליס, מפקד תחנת משטרת אשקלון, סנ"צ משה לוי, מפקד מרחב מד"א לכיש, חיים קראדי, סגן מפקד תחנת כב"א אשקלון, שי קריסי, מנהל אגף בטחון וחירום בעיריית אשקלון, ארז שטרית, מחזיק תיק הבריאות הרשותי והווטרינר העירוני, ד"ר מיכאל שאפירו, אל"מ (במיל') יעקב עמר קצין היקל"ר, מנהלי אגפי ומחלקות העירייה ועוד.

ראשון הדוברים היה, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, שפרס את משנתו לאורך שמונה שנות ניהולו את המרכז הרפואי 'ברזילי', סיפר על התמודדות עם הקשיים וההצלחה בקידומו של המרכז הרפואי לקדמת הבמה הרפואית בישראל. הוא לא חסך בשבחים על ראש העיר, תומר גלאם ועל שיתוף הפעולה הפורה בין העירייה למרכז הרפואי.

"עם הזמן למדתי להכיר את העיר, למדתי את אנשיה, ואני חייב לומר שאני יוצא מאוהב, באנשים, בעיר, באנשי בית החולים ובכל מה שעשינו ואני מכיר תודה מיוחדת לראש העיר, תומר גלאם ולכל אנשי העירייה שפעלנו יחד גם בעתות משבר, גם בעתות הקורונה , בטילים, על העזרה בקורונה, טיפול בילדי העובדים שציינו כאן.

אני חושב שבית החולים ימשיך בחזון לתת רפואה נכונה, הוגנת, מקיפה, עם כל השירותים, עם כל הטכנולוגיה , עם קיצור תורים, כדי לתת את מה שמגיע לתושבים, כדי להיות מעורבים בקהילה, לסייע לקהילה, כדי להביא את החמלה הראויה לתושבים כאן דרך בית החולים".

מיד לאחר מכן עלה ראש העיר שבירך את פרופ' לוי על המינוי ואיחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש. "חזי לוי הוא שחקן נשמה. הוא איש עם ערכים ורגש וזכינו לעבוד איתו ולשתף פעולה למען בריאות תושבי אשקלון והסביבה. כעת, ייהנו מהניסיון ומהמקצועיות שלו כל אזרחי מדינת ישראל. המון הצלחה בהמשך הדרך".

בהמשך סקר ראש העיר את הפעולות שנעשו מיד עם זיהוי המגפה: "תפעלנו מעטפת עירונית חסרת תקדים בהיקפה, בתוך זמן קצר הפכנו את שגרת העבודה שלנו לשגרת חירום, סייענו לאוכלוסיות שונות, טיפלנו באזרחים ותיקים וחילקנו להם מידי שבוע למעלה מ-21 אלף מנות אוכל, שמרנו על קשר הדוק עם גילאי 65 ומעלה, חיברנו בין בני הנוער לניצולי השואה ולקשישים עריריים, הענקנו הטבות לעסקים – פטור מארנונה לשלושה חודשים, פרסום ללא תשלום בעשרות שלטי חוצות ברחבי העיר, חילקנו ערכות הפגה לכל ילדי הגנים, מתי שהיה צריך גם חגגנו יחד במימונה, בעצמאות ובשבועות והעלינו חיוך על פני התושבים בשעות הקשות ביותר של המשבר, וביחד, אף הצלחנו להוציא את אשקלון מרשימת הערים האדומות עם אפס נדבקים במשך תקופה ארוכה".

כמו כן הודה ראש העיר לעובדי העירייה שפעלו מסביב לשעון, מהבית ובשטח, כדי להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר וכן לעובדי מערכת הבריאות שעמדו בחוד החנית במאבק מול הנגיף, למתנדבים הרבים, לכוחות הביטחון ולגורמי החירום שפעלו יחד במערכה נגד המגפה. ראש העיר הוסיף את החשיבות בהקפדה על ההנחיות למען חזרה מיטבית לשגרה מלאה, דבר שישפיע באופן ישיר על העסקים באשקלון.

לאחר מכן נשאו דברים מנכ"לית העירייה, אירית נתן, מנהל אגף ביטחון וחירום, ארז שטרית, שהציג את שלושת מאמצי העירייה העיקריים – טיפול באוכלוסייה, אכיפה וריסון הפצת המחלה והחזרה לשגרה; הווטרינר העירוני ונציגים של משרד הפנים, משטרה, מד"א וכב"א. כמו כן התקיימה הרצאה מפי קצין אגף מבצעים בפיקוד העורף לשעבר, אל"מ (במיל') שי בלאיש, בנושא חוסן וחירום.

צילום: סיון מטודי

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.