אשקלון: נערכים בעירייה להחמרת המגבלות

על רקע משבר הקורונה שהולך ומחריף נערכת עיריית אשקלון למצב של החמרה בהגבלות על התנועה בקרב התושבים בדגש על רווחה, ביטחון והמשך הרציפות התפקודית ככל הניתן על מנת להבטיח מתן שירותים חיוניים לתושב, כמו פינוי פסולת וניקיון, פיקוח ואכיפה, תשתיות מים וביוב וכדו'. 
בהתאם לכך, החלה העירייה בהפעלת מרכז לוגיסטי אחוד שישמש את כל מערך ההפצה הרשותי ויכול לעמוד בכל אתגרי ההפצה (מזון וציוד) בכל ההיקפים הנדרשים. המדובר על מתחם השוק 'אשקלון מרקט' שאינו פעיל בימים אלו בשל המצב והוא כידוע, מקורה מאובטח וממוגן (מערך מצלמות נצפה במוקד ומערכת כריזה) וכולל שירותים פנימיים וחיצוניים ומטבחון. 


המרכז החדש יודע לתת מענה של עד חמש עמדות טעינה שיפעלו בו זמנית ויאפשרו קצב שילוח של פי חמישה מהקיים. המרכז מתוכנן לפעול במתכונת זו גם בימות הסגר בכפוף להנחיות המדינה בנושא. 
במרכז מרוכזות מנות המזון, הציוד הרפואי וציוד החירום וממנו גם יוצא מערך השינוע והחלוקה לקשישים המוכרים לרווחה וידם אינה משגת. תפקידו של מערך השינוע הוא אספקת מזון, ציוד רפואי ולוגיסטי דחוף לתושבים שאינם יכולים לדאוג לכך בכוחות עצמם. מערך חלוקת המזון כולל את עובדי העירייה ומתנדבים מיחידת מגן ומעמותת ידידים המסייעים במערך השינוע כולל רכבים. מלבד מזון, ייתן מערך השינוע מענה לקריאות משרד הבריאות בדבר חלוקת תרופות ועל-פי הצורך. 
כמו כן, בימים אלה מבצעת העירייה מבצע נרחב ומקיף למיפוי צרכיהם של התושבים בני 65 ומעלה (קבוצת הסיכון המרכזית במחלה). במסגרת זו, על בסיס מידע שהופק במערכת ה-GIS בעירייה יוצרים המוקדנים, מידי יום, קשר עם עשרות תושבים, שואלים לשלומם, לתמיכה הקיימת במשפחה, לסיוע הנדרש זאת במטרה לקבל תמונת מצב על העזרה לה הם זקוקים.  


כזכור, הקימה העירייה מרכז נחשפים לבדיקות לגילוי נגיף הקורונה בהיקפים גדולים בהיכל הספורט העירוני בהתאם לדרישות משרד הבריאות שייפתח במידת הצורך בהוראת המשרד בלבד. המרכז יודע לתת מענה ל-5,000 תושבים שיצטרכו בדיקת חשיפה. המרכז יטפל בשלב ראשון בבדיקת נחשפים ויכלול 40 אחיות ו-2 רופאים ובאחריות העירייה לספק אכסניה לצוותים, צוותי ניקיון, מזון, ציוד מחשוב ורכש לוגיסטי.
כידוע, עיריית אשקלון מפעילה בעזרת מורות חיילות ארבע שמרטפיות לטובת ילדי עובדים חיוניים במערכת הבריאות והרווחה ונותנת מענה מקצועי ומהנה לילדים בין השעות 07:00-15:30 ובאחת מהן עד השעה 19:00 לאור העובדה שהצוות הרפואי במרכז רפואי ברזילי עבר למשמרת של 12 שעות. השמרטפייה בארלוזורוב תפעל גם בערב החג וגם במהלך חול המועד. 


בנוסף, בעיריית אשקלון מספר מחלקות מיועדות וערוכות לטפל במענה לתושבים בזמן הסגר:
* מוקד 106 תוגבר בכוח אדם על מנת לתת מענה לכל סוגיה שעולה מהשטח ועל ידי תושבים. כמו כן, באתר העירייה הוקם עמוד ייעודי, המתעדכן און-ליין וכולל הנחיות ועדכונים שוטפים בנושא. 

* מחלקת פיקוח עירוני בעיריית אשקלון מסייעת לציבור התושבים במענה לפניות מוקד עירוני ומסייעת במאמץ ההפצה בימי החלוקה.

* יחידת פיקוח חניה מסייעים במשימות הפיקוח העירוני ובמענה לקריאות חריגות במוקד העירוני. במקביל, פקחי השיטור העירוני עוסקים במניעת התקהלויות ואכיפת צו בריאות העם בנושא הפרת בידוד או אי דיווח על בידוד.


*ראש העיר תומר גלאם:* "סיירתי היום במרכז הלוגיסטי החדש שפתחנו על מנת לתת מענה מהיר יותר למערך שינוע אלפי חבילות המזון לתושבי העיר הוותיקים הזקוקים לכך. המרכז עובד בצורה יעילה, מקצועית וזריזה פי חמש בזכות עמדות העמסה שהוספנו, ויודע לתת מענה גם לשינוע ציוד ותרופות במידת הצורך. זה המקום להודות לעובדי העירייה למתנדבים ולחיילי צבא ההגנה לישראל שהצטרפו אליהם היום במלאכת הקודש שכל כולה מבוססת על ערבות הדדית ואחדות עירונית ולאומית וכמו כן לפיקוד העורף על עבודה משותפת צמודה ומוצלחת. "בהזדמנות זו, אני קורא לתושבים לשמור על הנחיות משרד הבריאות ולהישאר בבית. צרו עמנו קשר, אני כאן בשבילכם לכל דבר. רק עם משמעת עצמית ואחריות אישית נוכל להביא למניעת התפשטות הנגיף ולצאת מהמערכה במהירות, בריאים ומחוזקים".


צילום: אלדד עובדיה.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.