באופקים ציינו את סיום הש"ס המרכזי באירוע רב משתתפים

הצלחה חסרת תקדים למעמד ההיסטורי ‘סיום הש״ס המרכזי’ שהתקיים בשבוע שעבר ב'ארמונות נאמן' באופקים, ושהופק על ידי הרב שלמה עזרן סגן ראש העיר.

למעלה מאלף איש גדשו את האולם הענק שעוצב בצורה מרהיבה ביותר לכבודה של תורה סביב שולחנות ערוכים וסעודה עשירה כיד המלך, כאשר על הבמה המפוארת ישבו כ-25 מגידי שיעורים ראשי כוללים – ובראשם מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף, המרא דאתרא הרב עמרם אוחיון רבני הקהילה הרב יוסף אביטל והרב יעקב ישראל פינקוס, רבה של באר שבע הרב יהודה דרעי, בנש"ק הרב פנחס אבוחצירא, ראש ישיבת 'בנין אב' הרב משה שמול,  הרב ניסים מלכה רב ביהכנ"ס 'קויתי', הרב יהודה אבועזיז ראש הכולל בפטיש.

בזה אחר זה עלו גדולי התורה לשאת דברים והעלו על נס את חשיבות קביעת עיתים לתורה באמצעות הדף היומי – ואת חשיבות לימוד ההלכה, לצד לימוד הגמרא.

בשיא האירוע הגיע הראשל"צ הרב יצחק יוסף לקול תרועת ההמונים שרקדו ופיזזו לכבודה התורה ולאחר מכן נערך טקס הסיום הש"ס ההמוני ע"י רב הקהילה הרב יוסף אביטל. במהלך הכנס הוקרן על גבי מסכי ענק תמונות נדירות של מו"ר מרן הרב עובדיה זצ"ל, מכנסי סיום הש"ס של שנים קודמות עם סרטון שהופק במיוחד עבור ערב זה הממחיש את מעלת לימוד הדף היומי.

בערב חולקה לכל המשתתפים ערכה מיוחדת שעוצבה במיוחד עבור האירוע ובה גמ' מסכת ברכות ובנוסף חוברת מיוחדת בה מופיעים כל המידע על שיעורי תורה בעיר אופקים יחד עם סימניה מיוחדת בחסות קופ"ח 'כללית'.

הרב שלמה עזרן שדאג שהאירוע ייצא לפועל הודה לידידו יו"ר המועצה הדתית, הרב בנימין מלכה, שתרם רבות להצלחת הערב, לעיריית אופקים והעומד בראשה, איציק דנינו, למנהל המתנס, שי אלקלעי ולאגף שפ"ע בניהולו של מוטי ברבי.

בחלק האומנותי הפליאו לשיר גדול הזמר החסידי והמזרחי יהודה מלכה ותזמורתו של אלמוג חליבה, שהקפיץ את הקהל בשירי שמחה לכבוד התורה, יחד עם ילד הפלא הפתעת הערב אביב מלול שריגש את הקהל בשירתו המיוחדת.

הרב שלמה עזרן התרגש מאד בנאומו, ואמר כי היה כנס מיוחד במינו והרבה זמן אופקים לא ראתה כזה מעמד של קידוש ה' גדול עם כל המגידי שיעורים שנטלו חלק במעמד.

קרדיט צילומים: אלבום פרטי

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.