בהילולה לכבוד הצדיק: ברכת הרב, הדרישה של ראש העיר וההכרזה של איתמר בן גביר

אמש (ראשון) קיימו במוסדות 'יצחק ירנן' באשקלון את ההילולה לזכרו של המקובל האלוקי רבינו חיים ויטאל זיע"א. משתתפי ההילולה הקבועים רגילים לאירוע המוני ומושקע במיוחד, אך לאחר שבשנה שעברה האירוע בוטל בעקבות הקורונה, הפעם הוא נערך במצומצם בהיכל הישיבה זאת בגלל ההגבלות של משרד הבריאות ומדינת ישראל.


כמאתיים גברים ונשים הגיעו להיכל ישיבת 'יצחק ירנן' באשקלון, אך עוד אלפים צפו בשידור הלייב שעבר ברשתות המדיה ובאתרי אינטרנט. בהיכל נערכו שולחנות עם כיבוד עשיר ואל שולחן הכבוד הצטרפו בזה אחר זה רבנים ומכובדים, בראשם ראש המוסדות הגאון הגדול המקובל הרב יצחק ברדא שליט"א ולצידו הרב יעקב בן שמעון שליט"א, הרב יוסף פרץ שליט"א, הרב דוד עידן שליט"א, הרב חננאל כהן שליט"א, ראש עיריית אשקלון תומר גלאם, סגן ראש העיר הרב אברהם עשור, חברי הכנסת אופיר סופר, שמחה רוטמן ואיתמר בן גביר.

את הערב הנעים הזמר והפייטן עמנואל זאודה ובמהלך הערב עלו המכובדים לברך את הקהל ולספר בשבחו של רבי חיים ויטאל זיע"א.


תומר גלאם ראש עיריית אשקלון שמשתתף באופן קבוע בהילולה של המקובל האלוקי רבינו חיים ויטאל זיע"א דיבר לנוכחים ולצופים בבית: 
"הסיבה שקוראים לצדיק 'רבינו חיים ויטאל' ולא ר' חיים ויטאל, היא מכיון שהוא היה רבינו של כולנו ואיחד את כולנו, זו הייתה המטרה שלו לאחד ולחבר. כך גם מורנו ורבנו הרב יצחק ברדא שליט"א שהדרך שלו תמיד לאחד ולחבר.
תראו לאיזה מצב הגענו בממשלה, בגלל שאין אחדות בהנהגה המדינית – לא קמה ממשלה. מי שנפגע מזה בסופו של דבר זה אך ורק הציבור, לא חברי הכנסת, לא השרים ולא ראש הממשלה.
לפני שבוע וחצי הייתה אצלי פגישה בלשכה עם חברי הסיעות והם שאלו אותי "איך אתה מצפה שיהיה אחדות בממשלה" אמרתי להם תסתכלו עלינו – 60% מהיושבים כאן בשולחן לא תמכו בי, יום אחרי הבחירות אמרתי שאני ראש העיר של כולם, כי זו דרכו של רבינו הרב יצחק ברדא שליט"א.
כשהולכים באחדות אפשר להגיע לכל השכבות בישראל, לדתיים, לחילונים, למסורתיים ובני העדות השונות, כולם כולל כולם…"


עם סיום הדלקת הנר המרכזי הזמין מנחה האירוע יוסי לחיאני את הח"כ הנכנס איתמר בן גביר לנאום מול הקהל.
לאחר שפירגן לראש העיר תומר גלאם וליושבים בשולחן הכבוד, פתח בן גביר בחידוש מפרשת השבוע, בענייני חילול ה' משם הוא המשיך בצורה אלגנטית ביותר להצהרות פוליטיות:
"בימים האלה אנחנו בנסיון לא פשוט בכנסת ישראל, מצד אחד אנחנו רוצים להקים ממשלת ימין – מלא מלא. ממשלה שתדאג לזהות היהודית, לתושבי הדרום ואשקלון, אם נופל טיל אחד ח"ו, יפלו 50 טילים על עזה…
מצד שני אומרים לנו תשמעו – אולי תשבו עם המנסור הזה, אולי תעשו כך אולי תעשו אחרת… שאנחנו יודעים שזו בעיה, שזה חילול ה'. יהי רצון שנעמוד בנסיון הזה ונדע ללכת בדרך של הרב (הגר"י ברדא) שתמיד פילס את הדרך ב"ה ותמיד לחם למען התורה ולמען העם ולמען הארץ…"

המשא המרכזי של הערב הגדול מפי ראש מוסדות יצחק ירנן הגאון הגדול הרב יצחק ברדא שליט"א היה על פרשת השבוע וכשרות המאכלים, לצד בהכרת דמותו הגדולה של רבינו חיים ויטאל זיע"א, על דרכו ופסיקותיו. יחד עם דמות הודו של בעל ההילולה, הרחיב הרב שליט"א על הפסיקות כפי הרמב"ם שהוא "פוסק כל הדורות".
הגר"י ברדא שליט"א בירך את הקהל הרב ששהה במקום ואת הצופים בבית ואת כל עם ישראל שנזכה לגאולה השלמה במהרה בימינו אמן.

ממוסדות 'יצחק ירנן' מבקשים להודות לכל העוסקים במלאה והתורמים לטובת ההילולה: אולמי הברון, המאפה של רונה, פיצוחי גל, שי עמירה. תבורכו מהשמיים.

לשידור חוזר המלא בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/509623680197716/

צילום תמונות: וידאו סיטי / שידור חי: אודי מימון

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.