"בזכות התוכנית התלמידים כבר פחות שקופים"

אקדמיה למען השטח: כנס בנוגע למיזם "אקדמיה-עיר" של מכללת חמדת הדרום המחבר בין הסטודנטיות לתלמידי בית הספר התקיים השבוע בנתיבות. "זאת הזדמנות לצמצום הפערים ולחיבור לשטח" אומרת עדי דוד סטודנטית במכללה שגדלה בנתיבות.

שבוע שעבר (ג) התקיים בנתיבות כנס "אקדמיה-עיר", של המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום בשיתוף מנהל החינוך בעיריית נתיבות ומשרד החינוך. הכנס חתם שנת פעילות של התוכנית, במסגרתה כ-170 סטודנטיות מתנסות במהלך השנה בהוראה במוסדות החינוך של העיר נתיבות, כחלק מתוכנית מקיפה של משרד החינוך. בכנס נכחו נשיא המכללה פרופ' שאול קרקובר, מנהל מחוז דרום במשרד החינוך רם זהבי, ראש מנהל החינוך בעיריית נתיבות אבי אלישע, המפקח על החינוך המקצועי זאב אלדר, וראש תכנית אקדמיה-כיתה במשרד החינוך גיל חדש. למיזם נרתם גם ראש עיריית נתיבות יחיאל זהר.

תוכנית "אקדמיה-עיר" מאפשרת לסטודנטיות המכללה, להשתלב במשך יומיים בשבוע בבתי ספר ובגני הילדים כמורות וגננות, ולעבוד בצמידות לגננת ולמורה האורגנית ובכך להוות חלק משמעותי מחייהכיתה, בית הספר והגן. בחמדת הדרום מדגישים כי מטרת התכנית היא להקנות לסטודנטיות הליך הכשרה אינטנסיבי שישפר את רמת ההכשרה שלהן להוראה, וכן להוות כח אדם משמעותי לליווי התלמידים ולחינוכם. לתוכנית גם מטרה עמוקה יותר, שבבסיסה עומד הרעיון ליצירת שיתופי פעולה עם מוסדות החינוך והגנים לטובת פיתוח מודלים שונים של פדגוגיה וכן התנסות מעשית המקדמת הוראה במרחבי למידה אותנטיים.

נשיא מכללת חמדת הדרום פרופ' שאול קרקובר ציין כי "אנו שמחים להיות המכללה הדתית הראשונה שמקיימת תוכנית כזו. מדובר במכפיל כח רציני מאחר והמיזם רותם למשימה את כל כוחות החינוך שעובדים לטובת התלמידים ללא מחיצות. זהו מיזם שממנו כולנו יוצאים נשכרים. מכללת חמדת הדרום מקווה לתרום בכך את תרומתה לא רק להכשרת הסטודנטיות בצורה מיטבית לתפקידן כמורות אלא גם לבניית קומה נוספת בהשכלה ובחינוך של ילדי נתיבות". מר גיל חדש הביע התפעלות מהמיזם ומהיקפו ובסיועו לשבירת מחיצות וקירות של גופים שבדרך כלל כל אחד עובד בנפרד.

עדי דוד, סטודנטית שנה ג' לחינוך במכללה, שגדלה בנתיבות, אמרה כי "תכנית 'אקדמיה-עיר' גרמה לי כסטודנטית להיות חלק מהשגרה היומיומית של בית הספר. כאחת שגדלה בנתיבות, זה משמעותי מאוד בשבילי להיכנס למערכת החינוך בעיר ולראות את הדברים מהצד השני. כעת, לאחר שנה שלמה בבתי הספר בעיר, אני יכולה לומר שניתן ממש לראות את ההתקדמות של התלמידים במהלך השנה. זאת הזדמנות מעולה לצמצום הפערים ולחיבור לשטח".

יקרת אביטן, סטודנטית  שנה ג' במכללה הוסיפה: "יש תלמידים 'שקופים' שהמורה לא מצליחה להגיע אליהם בגלל כמות התלמידים והשגרה העמוסה. בזכות הפרויקט, הסטודנטיות מסייעות להגיע לאותם תלמידים ולתת להם מענה תוך כדי השיעור וגם אחריו".

רכז ההדרכה ומתאם התוכנית מטעם מכללת חמדת הדרום שי מאמו ציין כי "הרעיון שעומד בבסיס התוכנית הינו חיבור בין המכללה לבתי הספר והגנים בשטח. במקום לפזר את הסטודנטים שלנו במקומות שונים מעט בכל מקום, רכזנו השנה 170 סטודנטיות לפעילות במוסדות החינוך ברחבי העיר נתיבות. מצד אחד הן זוכות להדרכה פדגוגית צמודה ולהתנסות מעשית בצד מורות ותיקות ומנוסות, ומצד שני התלמידים נהנים מכח עזר סטודנטיאלי בהיקף חסר תקדים שמביא איתו רעיונות חדשניים שיוצאים מבית היוצר של חמדת הדרום".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים ההמגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל: eliko25@gmail.com

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.