דנינו לתושבים: גלו סולידריות ושמרו אחד על השני

ראש עיריית אופקים מודאג מהעלייה בתחלואה: "הנגיף נמצא בכל שכונה, בכל רחוב ובכל פינה. אנו דנים באפשרות לסגור את מערכת החינוך"

"הנגיף נמצא בכל שכונה, בכל רחוב ובכל פינה בעיר. אם נמשיך חס וחלילה בקצב זה – נהפוך דווקא בשבוע הקרוב לעיר אדומה" – כך פנה ביום חמישי לתושבי עירו ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, באמצעות עמוד הפייסבוק שלו. זאת לאחר שביום רביעי נוספו 60 תושבים לרשימת המאומתים, בעוד מספר התושבים הנמצאים בבידוד עמד על 1,256.

"בשבוע האחרון אנו מזהים מגמת עלייה עקבית בתחלואה. המשמעות של הפיכה לעיר אדומה: במקום להיפתח – מערכות המסחר והחינוך יסגרו", המשיך דנינו. "אני מבקש מכל אחד ואחד מכם – אנא גלו סולידריות ואחריות אישית ושמרו על משמעת עצמית. הנגיף מדבק במהירות רבה, ככל הנראה כתוצאה מתחושת השאננות לפיה המגפה מאחורינו".

בית הספר "אביר יעקב" בעיר נסגר ביום חמישי בהמלצת משרדי החינוך והבריאות ובשיתוף ועד ההורים. השבוע שלחו דנינו ועמיתיו ראשי הרשויות מכתב לראש הממשלה בדרישה לחייב את הצוותים החינוכיים שלא התחסנו לעבור בדיקות קורונה באופן קבוע. כמו כן, דן דנינו עם ראשי ועד ההורים (גנים ובתי ספר) באפשרות לצמצם את פתיחת מערכות החינוך – מהגנים ועד בתי הספר היסודיים. הנושא הועבר לבדיקה של ועד הורי הגנים ובתי הספר.

"מרבית החשיפה וההדבקה נעשית ע"י הילדים", הסביר דנינו בפנייתו. "הורים וצוותי חינוך – אם ישנו חשש, ולו הקטן ביותר – להידבקות, הימנעו מהגעה למסגרות החינוך עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת קורונה. אמנם ישנם בעיר קרוב ל-20 אלף מחלימים ומתחסנים, אבל זה לא מספיק. ככל שלא נייצר היקף משמעותי של חיסונים – לא נוכל לחזור לשגרה. אנא מכם, תושבים שטרם התחסנו – עשו זאת בהקדם. בברכת בריאות איתנה!

צילום אדי ישראל

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.