הושק מרכז 'דיגיטלי' באופקים

במרכז קיימות שתי כיתות לימוד דיגיטליות וחדשניות עם עשרות עמדות מחשב, שם יזכו תושבי אופקים, ילדים, נוער, מבוגרים וגיל הזהב, לקבל מגוון קורסים במחשבים ורובוטיקה ללא עלות

שר המדע והטכנולוגיה, חבר הכנסת אופיר אקוניס וראש עיריית אופקים, איציק דנינו, השיקו השבוע את מרכז 'דיגיטלי' באופקים, בית למדע וחדשנות בקהילה. עוד לפני הטקס סיירו ראש העיר, השר ומנכ"ל משרדו בכיתות המרכז ופגשו את תלמידי בית הספר 'אביר יעקב' בשיעור מחשב ואת באי מרכז היום, שהגיעו אף הם ללמוד את יסודות המחשב.

במרכז קיימות שתי כיתות לימוד דיגיטליות וחדשניות עם עשרות עמדות מחשב, שם יזכו תושבי אופקים, ילדים, נוער, מבוגרים וגיל הזהב, לקבל מגוון קורסים במחשבים ורובוטיקה ללא עלות.

כבר השבוע, עם פתיחתו של המרכז פועלים במרכז 5 קורסים בהכרת המחשב ובהם אקסל, וורד וכיו"ב. בהמשך צפויים להיפתח קורסים גם למתקדמים כדוגמת HTML5, פיתוח אפליקציות, רובוטיקה, ארדואינו, כתיבה עסקית ועוד. בשנה הקרובה יעביר המרכז כ-2400 שעות הדרכה לרווחת התושבים והכל ללא עלות.

שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס: "שמחתי להשיק הבוקר יחד עם חברי ראש העיר אופקים איציק דנינו, את מרכז החדשנות שהקמנו באופקים. מטרתם של מרכזי "דיגיטלי" של משרד המדע והטכנולוגיה היא להנגיש לכלל האוכלוסייה ידע טכנולוגי שימושי. המרכזים שפועלים במספר מוקדים בארץ ובחינם, כמו פה באופקים, מהווים בשורה ענקית לכל התושבים שמוזמנים להגיע ולקחת חלק במגוון קורסים בתחומי המחשב, האינטרנט והרובוטיקה והכל ללא תשלום. יש מי שמדבר ויש מי שעושה".

ראש עיריית אופקים, איציק דנינו: "מרגש לראות את וותיקי אופקים לומדים להשתמש במחשב, מתחילים מאפס ובתוך זמן קצר כבר יודעים להפעיל תוכנות בסיסיות במחשב. כל זה הודות למשרד המדע והעומד בראשו, שעובד איתנו בשיתוף פעולה מזה תקופה ארוכה, שמגיעים עם תפישה חדשנית לרווחת תושבי אופקים. למרכז הדיגיטלי יש קורסים רבים ומגוונים להציע לכל הגילאים ואני מאמין שהכיתות יהיו מלאות במשך כל הזמן".

המרכז באופקים הוא חלק ממיזם ארצי של משרד המדע והטכנולוגיה להקמת מרכזי חדשנות ומדע ברשויות המקומיות במטרה לצמצם את הפער הדיגיטלי בישראל. המשרד השקיע השנה (2019) כ-17 מיליון ש"ח בפיתוח מרכזים כאלה ועד סוף השנה צפויים להיפתח כ-12 מרכזים דיגיטליים ברחבי הארץ.

עלות מוערכת של הפרויקט שצפויה להתפרש על חמש השנים הקרובות עומדת על כ-125 מיליון שקלים. בשנת 202 יפעלו בישראל כ-45 מרכזים דיגיטליים פתוחים לקהל הרחב ויעניקו קורסים ללא עלות במחשבים, רובוטיקה ועוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים ההמגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל: eliko25@gmail.com

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.