השירות האזרחי לאומי לבחורי ישיבות חוזר לפעול באשקלון

השבוע (שלישי) התקיימה פגישה עם מנהלת הרשות לביטחון קהילתי במנהל חינוך ותנו״ס, אורלי פולט ומנהל המחלקה לחינוך חרדי במנהל חינוך, משה אמסלם ביחד עם נציגי השירות האזרחי בה הוחלט לחדש את תוכנית השירות האזרחי לאומי של אברכים באשקלון.

לפגישה השבוע קדמו מספר פגישות עם הנציגות הארצית במטרה לחדש את ההליך של קליטת אברכים לטובת שירות אזרחי מאתגר בקהילה. משתתפי השירות האזרחי באשקלון, יפעלו במסגרת המשרד לביטחון פנים תחת הרשות הלאומית לביטחון קהילתי, כאשר המטרה היא להפוך אותם לרכזים, כחלק מקהילת בית הספר, כגורם חינוכי בלתי פורמלי, המתמקד בהעצמת ילדים ונוער, באיתור התנהגויות אנטי חברתיות, ועידוד אקלים חיובי במוסדות חינוך ובקהילת הציבור החרדי.

מטרת התוכנית אינה רק להתמקד במניעת אירועים אנטי חברתיים ופעילות עם תלמידי קצה, אלא כמתן מענה לכלל באי בית הספר וטיפוח האווירה הבית ספרית הכוללת. מטרת הרכז היא להגביר את הנוכחות הבוגרת בכל שטחי בית ספר, כאשר הרכז עוסק באיתור תופעות ומעורבות תלמידים בהתנהגויות סיכון, ויוצר קשר משמעותי עם תלמידי בית הספר, ומהווה בעבורם כדמות בוגר משמעותי ומודל לחיקוי, הרכז יבצע השתלמויות ויתמקצע בזיהוי תופעות המצריכות סיוע הן בפן האישי והן בפן הבית ספרי.

השירות האזרחי מיועד למשרתים מהחברה החרדית והשירות מתבצע בהתאם לצרכי גופי המשרד לביטחון הפנים ולצרכי היישוב במגוון מסגרות ותפקידים. המתנדבים מהווים שגרירי מניעת אלימות בקהילה ממנה הם באים ובכך הם מסייעים ליצירת אקלים מוגן מאלימות ובריונות.

בני תורה אברכים בגילאי 21 עד 28 המבקשים להיות חלק ממיזם מבורך זה של בני השירות ולעשות למען ילדי ישראל בתלמודי התורה מוזמנים ליצור קשר עם המחלקה בטלפון: 08-6748743.

1 תגובה
  1. רויטל אומר

    נתפלל שבתי הספר יסכימו להכניס אותם בפתחם

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.