השקת המוקד החרדי של כאל באשדוד

במעמד רבנים ואישי ציבור הושק מוקד שירות הלקוחות החדש של חברת כאל לציבור החרדי. צעד בעל משמעות עצומה למפת התעסוקה לנשים חרדיות באשדוד. מביאים פרנסה הביתה.

את יום ראשון החולף ניתן לרשום כנקודת ציון היסטורית בחייה של הקהילה החרדית באשדוד בכל הקשור לתחום התעסוקה והפרנסה. במעמד רב רושם ובהשתתפות מכובדים, רבנים, אנשי ציבור וצמרת הנהלת החברה, הושק המוקד החרדי של חברת כאל באזור התעשייה של אשדוד.

את המעמד כיבדו בנוכחותם: סגן ראש העיר, אבי אמסלם; ראש חטיבת לקוחות בכאל, אסף שניר; ראש חטיבת טכנולוגיות ותפעול בכאל, אירנה פורטניק; ראש חטיבת משאבי אנוש בכאל, ליטל וקסלר; אופיר הרפז, יו"ר ועד עובדי כאל; מנהל מרכז מפת"ח מרחב אשדוד, משה פדר; מנהלים בכירים מחברת מנרב, עמית הולצברג ואהוד שטרנהיים; ומנהלים מלשכת התעסוקה שבאו כולם להביע את שמחתם והתרגשותם מהקמת המוקד שעתיד לשנות את מפת התעסוקה החרדית באשדוד.

פתיחת מוקד שירות הלקוחות של כאל באשדוד, מקום עבודה מסודר ורציני המיועד לנשים חרדיות בלבד, מהווה בשורה של ממש. המוקד יעסיק עשרות רבות של נשים במשרות מכובדות ומבוקשות ויסייע להן להביא לביתם פרנסה ברווח ובשפע, מבלי להתפשר על שום דבר מאורח חייהן. הקושי להשתלבות בשוק העבודה של נשים חרדיות באשדוד, והאתגר הלא פשוט כיום לפרנס ולכלכל משפחה חרדית, הם שעמדו לנגד עיניי החברה והניעו אותה להקים מוקד ייעודי ומותאם, המהווה מהלך פורץ דרך לביסוסה של הקהילה החרדית בעיר.

כבר עם פתיחת המוקד החדש, החלו לעבוד בו מעל 50 נשים חרדיות בשני צוותים ובקרוב מתוכננת פתיחה של קורסים עתידיים נוספים במטרה לקלוט עובדות נוספות. לקראת פתיחת המוקד שמיועד לנשים חרדיות בלבד, בוצעו התאמות מיוחדות והוקמה קומה ייעודית עם למעלה מ-70 עמדות חדשניות, קפיטריה מאובזרת וכשרה למהדרין, ושלל תנאים המותאמים לאם החרדית. כעובדות החברה, יזכו הנשים החרדיות לכל ההטבות הניתנות לעובדי כאל, תוך התאמה לאורח החיים החרדי והקפדה על גדרי ההלכה, כולל נופש המותאם למגזר החרדי.

לנוכח ההיכרות רבת השנים עם האוכלוסייה החרדית, המבוססת על למעלה מעשור של פעילות מוצלחת במוקד החרדי במודיעין עילית, אמר ראש חטיבת לקוחות בכאל, אסף שניר: "כאל מאמינה בשילוב אוכלוסיות ממגזרים שונים בחברה הישראלית כחלק בלתי נפרד מפועלנו לקידום ערכי הגיוון והכלה. הניסיון המוצלח של השנים האחרונות, בהן אנו מפעילים מוקד שירות גדול במודיעין עילית המבוסס כולו על עובדות מהמגזר החרדי, מוכיח כי מדובר בהחלטה חשובה ונכונה".

סגן ראש העיר, אבי אמסלם, ביקש לברך בדבריו את הנהלת החברה: "אני מכיר בחשיבות של הכרת הטוב ורוצה להודות על הקמת מיזם אדיר. נתתם מענה ראוי ואפשרתם ביטוי לתעסוקה של נשים חרדיות עם התנאים המותאמים להן ואני מודה לכם על כך".

רבני הקהילות ועסקנים המעורבים בתהליך הביעו את שמחתם הרבה והתקווה שאכן פתיחת המוקד החדש תהווה פריצת דרך לפרנסה מכובדת עבור משפחות רבות בעיר.

צילום: ישראל הדרי

1 תגובה
  1. חזי אומר

    כל הכבוד
    מיזם נהדר לציבור החרדי באשדוד
    ישר כח על הכתבה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.