חידון מורשת בסימן 70 לשדרות

עיריית שדרות קיימה השבוע 'חידון מורשת' על תולדות העיר ושנות הקמתה, כחלק מאירועי 70 שנה לשדרות.

ביום שני השבוע התקיים חידון על תולדות העיר שדרות, כחלק מפרויקט 70 שנה לשדרות שיזם אגף החינוך בעירייה. מדובר בפרויקט חשוב שמחבר את הדור הצעיר לדור המייסדים והוותיקים של העיר הנפלאה שלנו. החידון, על כל שלביו, מספר את סיפור מסירות נפשם של ראשוני העיירה, שהלכו בארץ לא זרועה והקימו עיר לתפארת באמצע הישימון בתנאים לא תנאים, מתוך תחושת ציונות ואהבת הארץ והפכו את השממה לעיר ואם בישראל.

החידון הוא שיאו של תהליך למידה של כל כיתות ו' מבתי הספר בעיר, אותו מוביל ד"ר אהרון (אהרל'ה) כהן, שגם כתב וערך חוברת לכבוד שנת השבעים.

הפעילות שהתקיימה בבתי הספר בחודשים האחרונים כללה: מפגשים בין-דוריים, מפגשים עם וותיקי העיר ומייסדיה, ראיונות עם סבים וסבתות, תערוכות על העיר אז והיום. בחידון השתתפו 14 תלמידים משבעה בתי ספר. המתמודדים גילו בקיאות בחומר ומספר הנקודות היה צמוד לאורך החידון. בצוות השופטים נכחו המפקחים אלי אדרי ומירי טימסית, מנהל אגף החינוך, גיל חדש, ורכזת הפרויקט, חנה מלול.

חמשת התלמידים שהעפילו לשלב הגמר נשאלו שאלות זהות שכללו את שאלת מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, ושאלת מנהל אגף החינוך, גיל חדש. כלל המשתתפים בחידון קיבלו תעודת הוקרה ואת ספרו של ד"ר אהרלה כהן "החלוצים".

למקום הראשון הגיעה תפארת פת, למקום השני הגיע נועם כהן ולמקום השלישי הגיעה טליה אמסלם. התלמידים זכו בפרסים יקרי ערך – מחשב נייד, טאבלט וטלפון חכם. בסיום החידון סיכם את התהליך גיל חדש שהודה לכל מי שטרח להצלחת החידון על כל שלביו.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אנחנו זוכרים את העבר, חיים את ההווה ומשקיעים בעתיד. החיבור הבין דורי הוא בעל ערך גבוה. התלמידים היקרים למדו, והעמיקו בסיפורה ההיסטורי של העיר שלנו – שדרות. מורשתה ויסודותיה האיתנים – שבזכותם אנו פועלים ומהם אנו שואבים כוח לעשות וּלְפַתֵּחַ. המורשת הנפלאה הזו, היא עדות חיה לדורות קודמים שאהבתם לארץ ישראל הייתה בבת עינם והם אזרו כוח חרף כל הקשיים ונשאו בעול למימוש חזון הציונות".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "החידון חיבר את התלמידים הצעירים לסיפורה של העיר ועל מייסדיה שעלו לארץ ישראל מתוך תחושת שליחות והגשמת הציונות במלוא מובן המילה והקימו את העיר הנפלאה שלנו שדרות. הם הבסיס עליו אנו עומדים וממשיכים את פיתוחה של העיר והרחבתה. יישר כוח לראש העיר שמוקיר דור המייסדים והקים את מוזיאון בית המייסדים לכבודם, דרכו ילמדו בני הדור הצעיר על דור הראשונים ויתחברו למורשתה של שדרות".

  • צילומים: גולן סבג

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.