כשר וחסלט

בשבוע שעבר נערך ביקור נרחב של רבנים מורי צדק מרבני קהילת קודש נתיבות במפעל "חסלט– עלי קטיף" בלווי מנהל מחלקת כשרות נתיבות הרב יצחק בוגנים שליט"א הסיור החל בחממות ,שם למדו הרבנים מכלי ראשון על שיטת הגידול הייחודית של הירקות ללא תולעים, וכיצד מצליחים להגיע למוצר שהוא נקי מחרקים, ובד בבד נקי ומפוקח משאריות של חומרי הדברה.

לאחר מכן המשיכו הרבנים למפעל "חסלט" החדש שנמצא בפארק נ.ע.מ. סמוך לנתיבות. אשר בו קיבלו הרבנים סיור מקיף לתוככי המפעל, ונחשפו למפעל הגדול והחדיש, לפיתוחים הייחודים, להשקעה הכספית הרבה, לטכנולוגיה המתקדמת, לרמת ההיגיינה והסניטציה במפעל,ומעל לכל – להשקעה חסרת הפרופורציה בכל מה שקשור להידור בכשרות: פיקוח מחרקים, הפרשת תרומות ומעשרות ועוד.
הרעיון שעומד מאחורי הסיור נבע מכך שישנם שאלות רבות שמגיעות לשולחנם של בתי ההוראה בקהילה והרבנים שליט"א רצו לעמוד מקרוב על התחום של ירק מפוקח ,כדי להורות לציבור פסקי הלכה והוראות ברורות.
בסיום האירוע הדגישו רבני המפעל שישנה חשיבות גם בתחום הבריאות. בניגוד לתדמית שירקות ללא תולעים אינם בריאים לצרכן, ירקות אלו בדווקא הינם נקיים ומפוקחים משאריות של חומרי הדברה, על ידי פיקוח של חברת "דרך המעבדה" המוודאת את רמת הבריאות הנדרשת. זאת בנוסף לעמידה בתקנים בין-לאומיים מחמירים של איכות ובקרת המזון, שמאפשרים להם גם לייצא לחוץ לארץ.

בסיום הסיור הודו הרבנים למארגן הסיור וכן למנכ"ל "חסלט" מר אליעזר ברט ולעובדי המפעל המקפידים על כשרות התוצרת החקלאית ואמרו "אתם מקדשים שם שמים בעצם הגידולים הנקיים שאתם מפיקים עבור עם ישראל. זו זכות גדולה לייצר תוצרת נקייה מחרקים שמסייעת לעם ישראל להימנע מאכילת איסורים".עוד הוסיפו הרבנים "התרשמנו מרמת ההקפדה הגבוהה בניקוי הירקות מהחרקים. ראינו במפעל את המעבדה והמשגיחים שמבצעים בדיקות חוזרות ונישנות כדי לוודא נקיות מלאה מחרקים ואת בעלי המפעל ששמים בראש מעייניהם אך ורק את ענייני הכשרות". מנהל מחלקת הכשרות ברבנות נתיבות הרב יצחק בוגנים שליט"א שיבח והודה למנכ"ל החברה ולמערך ההשגחה במפעל וציין בפני הנוכחים את החשיבות שרואה הרבנות בהקפדה על נהלי הכשרות במיוחד בתחום רגיש זה.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.