לצאצאי מגורשי ספרד: הכירו את דרור חייק, עורך דין מומחה לאזרחות פורטוגלית

גירוש ספרד, שאירע לפני כ-500 שנים, הביא להתפזרות של יהודים ברחבי העולם והקמה של קהילות יהודיות חדשות. לאחר דורות, רבים גילו כי הם צאצאים של אותם יהודים שגורשו מספרד וזכאים לקבל אזרחות במסגרת תיקון לחוק הפורטוגלי. כדי לקבל את האזרחות הפורטוגלית יש לעמוד בכל הדרישות והתנאים ולמלא אחר כל השלבים בהליך, ומומלץ לעשות זאת בליווי של עורך דין מוסמך בתחום. עורך הדין חייב להכיר את כל הגורמים המעורבים בהליך כדי לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. אחד מעורכי הדין המצליחים בתחום הוא עורך הדין דרור חייק, מומחה לענייני אזרחות פורטוגלית והוצאת דרכון פורטוגלי.

הכירו את עו"ד דרור חייק

את משרדו הקים בשנת 2003 ומנהל שתי שלוחות – בעפולה ובת"א. משרדו עוסק במספר תחומים, אך דרור חייק הוא עורך דין לאזרחות פורטוגלית ומתמחה במימוש הזכאות לכך. למשרדו ניסיון רב בתחום לצד היכרות מעמיקה עם התהליכים הכרוכים בהוצאת האזרחות ועם בעלי התפקידים הדרושים לצורך השלמתם. ההליך שמנוהל ע"י עו"ד דרור חייק כולל טיפול בהליכים בירוקרטיים רבים, עבודה בשיתוף אנשי המקצוע המנוסים ביותר בתחום המשפט והתרגום, תוך ניהול מעקב שוטף אחר ההתקדמות. השירות שניתן לכל לקוח מאפשר הגשה מסודרת של הבקשה בליווי מקצועי ונותן ראש שקט בכל הנוגע להתנהלות ההליך.

למה צריך עורך דין לצורך מימוש זכאות לאזרחות פורטוגלית?

ניהול ההליך באופן עצמאי הוא אפשרי, אבל זה אומר שצריך לבדוק את הזכאות באופן עצמאי, להתמודד לבד מול הרשויות בישראל, מול הרשויות בפורטוגל והקהילה יהודית במדינה, למצוא לבד אנשי מקצוע כמו נוטריון, מתרגם או שליח שיבצעו את כל העבודות הנלוות בהליך, עד הפרטים הקטנים ביותר כמו מילוי נכון של טפסים ושלבים שונים בתהליך עצמו.

כשמבצעים את ההליך לבד ניתן לעשות הרבה טעויות שיפגעו בסיכויי אישור הבקשה, ולכן עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום יוכל לבצע את ההליך כהלכה, עם ניסיון רב, כשהוא מכיר את ההליך ואת הגופים הפועלים בתחום וימנע מטעויות נפוצות.

ולמה בעצם כדאי לממש את הזכאות?

במדינות שמאפשרות החזקת שתי אזרחויות, כמו ישראל, אזרחות נוספת מקנה יתרונות רבים לכל מי שמחזיק בה. זו אחת הסיבות שהביקוש להנפקת האזרחות גדל, ורבים מבקשים לממש את הזכאות שלהם בהקדם. אזרחות אירופאית מאפשרת מעבר מהיר יותר בכניסה למדינות, וגם ביציאה במקרה של מדינות שדורשות את זה. ישראלים מחויבים בהוצאת וויזה כדי לבקר במדינות מסוימות, אבל בעלי אזרחות אירופאית לא ידרשו לכך. מי שירצה ללמוד, לעבוד או לעבור לגור בחו"ל ובפורטוגל בפרט יוכל לעשות זאת ביתר קלות ובאופן חוקי, ללא בעיות בירוקרטיות וללא סיבוכים.

אם אתם חושבים שאתם עשויים להיות צאצאים של מגורשי ספרד, מומלץ לבצע בדיקת זכאות באמצעות עורך דין בהקדם כדי להתחיל בהליך הוצאת האזרחות. כדאי לדעת שלצד היתרונות הרבים שיש באזרחות נוספת, לכל אדם שמוציא אזרחות זרה יש זכויות וחובות כמו לכל אזרח מן השורה. לפני תחילת ההליך, התייעצו עם עורך דין מקצועי המתמחה בתחום כדי שיעשה עבורכם את הדברים בצורה הטובה ביותר. בהצלחה!

קרדיט תמונה: PIXABAY

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.