מדוע התורה אוסרת על מלאכה ביום שבת?

לא סתם יום שבת קיבל את המקום המשמעותי ביותר בחיינו, יש המון דברים שאנו לא יכולים לעשות בשבת. יש כאלה שמנצלים את היום הזה על מנת לצבור כוחות לקראת השבוע שמתקרב, ויש כאלה שמעדיפים לבלות בחיק המשפחה. אך מהי הסיבה האמיתית לכך שהתורה אוסרת אל מלאכה ביום שבת?

זוהי שאלה שכל מי ששומר שבת צריך לשאול את עצמו, כי לא מספיק רק לא לבצע את המלאכה – צריך להבין את הסיבה האמיתית לכך. כך שמירת השבת לא תגיע ממקום אוטומטי אלא ממקום אמיתי שהוא הרבה יותר חשוב והרבה יותר משמעותי.

היכן כתוב שאסור לבצע מלאכה ביום שבת?

אז לפני שנסביר את הסיבה האמיתית לכך שאסור לבצע מלאכה בשבת, הרבה מאוד שומרי שבת אינם יודעים היכן זה כתוב במקורות. אז כמובן שאנו נספק לכם את הציטוט, כך שתוכלו לבין כי אכן מדובר על הלכה שמגיעה מתוך התורה – ולא מדובר על הלכה שנוצרה עם הזמן. "וְיוֹם הַשְּׁבִיעִי שַׁבָּת לַיהוָה אֱלֹהֶיךָ לֹא תַעֲשֶׂה כָל מְלָאכָה אַתָּה וּבִנְךָ וּבִתֶּךָ עַבְדְּךָ וַאֲמָתְךָ וּבְהֶמְתֶּךָ וְגֵרְךָ אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ." (שמות כ, ט)

מדוע התורה אוסרת על מלאכה ביום שבת?

יש מספר פרשנויות לנושא הזה, ואתם כמובן יכולים לקחת את הפרשנות למקום שאתם הכי מזדהים איתו. אך הדעה הרווחת היא שהתורה אוסרת על מלאכה ביום שבת מכיוון שזה היום שבו אלוהים נח בבריאת העולם. כך שאם אלוהים נח ביום השביעי, גם אנחנו בתור יהודים צריכים לנוח ביום הספציפי הזה – לקראת השבוע החדש שמגיע עלינו.

מתי נכנס שבת? אתם לא צריכים לשבור את הראש

על מנת שתוכלו לדעת החל מאיזה שעה אסור לכם לבצע כל מלאכה, אתם צריכים להכיר את זמני כניסת ויציאת השבת. באתר Kicky תוכלו למצוא מדריך מפורט לשבת – כולל זמנים, כך שיהיה לכם הרבה יותר קל לעקוב. כניסה לאתר תאפשר לכם לראות בקלות את זמני כניסת השבת ועוד כל מיני מידע חיוני שעשוי להפוך לא מעט סימני שאלה לסימני קריאה ברורים.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.