עיריה

מסורבי משכנתא? זה רק עניין של איש מקצוע

מסורבי משכנתא? זה רק עניין של איש מקצוע- מרטין בוקסדורף

אם הלכתם לבנק שלכם והבנק אמר שהוא לא מאשר משכנתא? זה עדיין לא אבוד. כאן בדיוק אני נכנס לתמונה. התפקיד שלי הוא להילחם מול הבנקים ולהשיג לכם משכנתא גם אם הבנק סירב !

משכנתא בבנק? או משכנתא חוץ בנקאית?

בכל מצב שבו לא מצליחים לקבל משכנתא בבנק, ישנם בדרך כלל שני מצבים.

המצב הראשון הוא שהבעיות הן לא גדולות כל כך, עדיין ניתן להילחם כדי להשיג משכנתא בבנק אחר כל שהוא.

המצב השני הוא, שהבעיות הן ממש גדולות וכבר לא ניתן לקבל משכנתא בבנקים. כאן ניתן לבדוק את האופציה של משכנתא חוץ בנקאית.

אלו שתי האופציות שקיימות במשכנתאות. עכשיו בוא נדבר על אילו מצבים מתאימים למשכנתא רגילה כאשר נמצאים על נישה של סירוב משכנתא, ומצד שני איך מתאים לבדוק משכנתא חוץ בנקאית.

מה עושים כאשר לא מאשרים לי משכנתא בבנק?

הכי חשוב זה להבין את הסיבה לסירוב למשכנתא – כאשר תבינו את הסיבה לדחייה אז תבינו במה אתם צריכים לטפל ומה אתם צריכים לתקן.

יש לא מעט אפשרויות לאשר משכנתא שנדחתה על-ידי הבנק – אפשר לצרף ערב, אפשר להוריד את סכום הבקשה ויש עוד לא מעט אפשרויות אחרות, אבל קודם כל חשוב שתבינו למה דחו לכם את הבקשה ורק לאחר מכן תנסו לפתור את הנקודה הזו.

חשוב ביותר: לא להגיש בקשות בבנקים נוספים. אם בנק אחד סירב למשכנתא, סביר מאוד להניח שגם שאר הבנקים לא יסכימו. הרי הנתונים שהם מסתכלים עליהם, הם זהים. אני מפציר בכם, תשאירו לי את הבנקים ואל תשרפו בנקים נוספים.

להזמין דוח נתוני אשראי?

הכלי העיקרי שיכול לעזור להבין את הבעיות ואולי לפתור אותן מול בנקים, זה כמובן דוח נתוני אשראי. מדובר בדוח חדש שמוציא בנק ישראל, כאשר המטרה שלו היא לתת תמונת מראה מושלמת של כל מה שקורה מבחינה פיננסית בשנים האחרונות.

מה מופיע בדוח? איזה נתונים?

צ'קים חוזרים, הוראות קבע חוזרות, עיקולים, הוצאות לפועל, טיפול משפטי מול בנקים והגבלות או פשיטות רגל- כל הדברים האלו, מופיעים שחור על גבי לבן בשלושת השנים האחרונות. אם אחד מכל אלו מופיע בדוח- הסיכוי לקבל משכנתא בבנק יורד משמעותית.

אז איזה בעיות ניתן להתגבר עליהן בבנקים?

כאן זה אולי נקודת המפתח שאנחנו צריכים לדבר עליה. אם היו דברים שהם לא הגבלה או פשיטת רגל ויש לפחות שנה וחצי שכבר לא היו שום בעיות, ככל הנראה אלו דברים שניתן להתגבר עליהם. למשל: נניח שהייתה לי בעיה מול בנק איקס, זה היה לטיפול משפטי והוצאה לפועל- אבל מאז עברה למשל שנה וחצי שבה הכול בסדר, זה כבר מצב שבהחלט ניתן להתגבר עליו ולשכנע את הבנקים שהכול בסדר.

הטיעון שלי הוא תמיד שהייתה בעיה נקודתית אחת, מאז הכול כבר בסדר ועכשיו הבן אדם חזר לעצמו ומאז הכול תקין.

באיזה מקרים זה מתאים משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא חוץ בנקאית היא משכנתא שלוקחים מגופים פיננסים שהם לא בנקים, כלומר חברות פיננסיות. המשכנתא הזו מתאימה למצבים מסוימים מאוד. כאשר אתה רוצה לבדוק אם המקרה שלך מתאים למשכנתא חוץ בנקאית- אלו הפרמטרים שצריך לבדוק:

זמן קצר- משכנתאות חוץ בנקאיות  הן דבר שניתן לזמן קצר מאוד. בדרך כלל שנה או שנתיים. אם אתם צריכים משכנתא לזמן ארוך יותר – ככל הנראה שהמשכנתא הזו לא מתאימה לכם.

ריביות גבוהות מאוד- משכנתא חוץ בנקאית היא בדרך כלל כסף שניתן לאנשים שנמצאים במצבים של סיכון גבוה מאוד. וככל שהסיכון יותר גבוה, כך הריביות יותר גבוהות. חשוב להבין את זה מראש.

האם תוכלו להחזיר את הכסף- בדרך כלל משכנתא חוץ בנקאית שנלקחת במצבים שבהם לא ניתן לקחת משכנתא בבנקים. היות והמשכנתא הזו נלקחת לזמן קצר מאוד, צריך לחשוב היטב האם ניתן לקבל משכנתא בבנקים בסוף אותו פרק זמן.

מרטין- 0508116397 או מייל     maratbok@gmail.com

צילום: יח"צ

עיריה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.