ציון גבוה ל'מוקד הרואה' בשדרות

מוקד מוביל: 'המוקד הרואה' של עיריית שדרות זכה לציון 94 בביקורת שערכה הרשות הלאומית לביטחון קהילתי. ראש העיר, אלון דוידי: "המוקד שלנו הוא בין הטובים ביותר! אנו נמשיך לפתח מערכות שיבטיחו ביטחון אישי וישמרו על איכות החיים של תושבינו".                

מוקד מידע ושירות לתושב של עיריית שדרות פועל משנת 2017 והוא כולל מערך טכנולוגי מתקדם עם מאות מצלמות אבטחה שפזורות ברחבי העיר ונצפות על-ידי תצפיתנים ייעודיים 24/7, הקרוי בעגה המקצועית 'מוקד רואה'. באמצעות המעקב אחר המצלמות ניתן לקבל החלטות ולהעניק מתן תגובה בזמן אמת ובאופן מהיר ויעיל. כך ניתן למנוע מקרי אלימות, וונדליזם, אכיפת החוק ואף להיות מעודכנים בזמן אמת בעת ירי רקטות לעבר העיר.

המוקד, בניהולו של ירון זוהר, נמצא תחת אגף שירות לתושב בניהולה של הילה אלימלך ויחד עם כל הגורמים השותפים הם מובילים את המוקד העירוני של שדרות ושומרים על הביטחון האישי של התושבים.

כאמור, בחודש שעבר הרשות הלאומית לביטחון קהילתי קיימה ביקורת מקצועית ומעמיקה בכל המוקדים הרואים ברשויות השונות. חשוב לציין כי הרשות הלאומית לביטחון קהילתי פועלת על מנת למנוע מקרי אלימות, התנהגויות בלתי הולמות, מניעת שימוש בסמים ואלכוהול ומקדמת פרויקטים שמטרתם להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים.

בנוסף, בביקורת שנערכה, 'המוקד הרואה' של עיריית שדרות זכה לציון 94! בין הציונים הגבוהים ביותר בקרב כלל הרשויות שנבחנו. המצלמות שבמוקד מחוברות לעמדות צפייה שמאפשרות לקבל החלטות מהירות ויעילות. לפיכך, ניתן לבנות מערך עירוני יעיל שמסייע בזמן אמת הן במניעה והן באכיפה.

רק השבוע, בזכות ערנות של תצפיתן המוקד תפסה יחידת השיטור העירוני שני נהגי משאיות שפגעו בגדר, שנשברה לגמרי, בכיכר ובשלט הכוונה. בעקבות התיעוד, נהגי המשאיות נקנסו והנזק ישולם על ידם.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני גאה בהישג המצוין של המוקד שלנו! אין ספק שהמוקד של עיריית שדרות מגיב במהירות, בשגרה ובחירום. בנוסף, העובדים במוקד פועלים למען התושבים ודואגים לסייע ולזהות מקרים שבהם נדרש סיוע. תודה רבה לחבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירות לתושב, אורן נזרי ולכל עובדי המוקד ובעיקר לתצפיתן ראובן דויטש. אנו נמשיך לפעול למען תושבי העיר בכל המישורים".

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירות לתושב, אורן נזרי: "בעיר שדרות תחושת הביטחון האישי של התושב היא מעל הכול! בזכות המוקד היעיל שלנו, אנו צופים 24/7 על מוקדים מרכזיים בעיר וכך אנו אוספים נתונים מהשטח, מקבלים פניות מהתושבים ודואגים לסייע בכל הניתן בעת הצורך. תודה לעובדי המוקד ולתצפיתנים האלופים על העבודה הקשה שלהם".

ראובן דויטש התצפיתן והמוקד. צילום: עיריית שדרות

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.