עיריה

רגע לפני שאתם קונים מחשב נייד

איך לבחור מחשב נייד?

בשנים האחרונות יצאו לשוק דגמים רבים של מחשבים ניידים, המציעים יכולות משופרות והתאמות לצרכים ספציפיים. יחד עם זאת, מרבית האנשים עדיין מחפשים מחשב נייד רגיל, וגם כאן יש מספר פרמטרים מרכזיים שצריך לשקול בעת הבחירה.

קודם כל – יצרנית אמינה

אמנם מחשב נייד אינו חייב לעלות המון כסף, ולרוב, אם אין לכם צרכים מיוחדים סכום של עד 2,000 – 2,500 ₪ אמור להספיק (אפשר גם פחות). יחד עם זאת, עדיין מדובר בהוצאה בלתי מבוטלת ובמחשב שאתם מצפים שילווה אתכם לכמה שנים בצורה נוחה, יעילה ונאמנה. על מנת להגדיל את הסיכויים, העדיפו מוצרים של יצרניות מובילות ומוכרות כמו מחשב נייד דל, מחשב נייד lenovo, מחשב נייד אפל וכדומה.

דבר שני – מסגרת תקציב

ישנם פערי מחירים גדולים מאוד בין המחשבים הניידים המוצעים בשוק. לדוגמא, יש הבדלים בין ניידים רגילים, ניידים היברידים, תחליפי שולחן, אולטרא-בוקים, קטגוריית הניידים וקלים ועוד. כמובן שיש גם הבדלים בתוך הקטגוריות בהתאם לסוג המעבד והביצועים, כרטיס המסך, זיכרון העבודה והכונן הקשיח, גודל המסך ועוד. למעשה, ניתן למצוא מחשב נייד במחיר שמתחיל אפילו בפחות מאלף שקלים, ומחשבים שעולים יותר מששת אלפים שקלים. לכן מה שכדאי לעשות כשלב ראשון הוא להגדיר מסגרת תקציב סבירה מבחינתכם, שתעזור לסנן ביתר יעילות את מה שממילא גדול עליכם. מעבר לכך, תמיד כדאי להשוות מחירים בין מחשבים שמתאימים לכם, וגם לחפש מבצע מחשב נייד המוצע בחנויות ובאתרים שונים.

ועכשיו – הצרכים שלכם

עוד דבר שחשוב להגדיר על ההתחלה הוא את הצרכים שלכם, גם כיום וגם בראיה של כשנתיים קדימה. לדוגמא, האם אתם זקוקים למחשב רק ללימודים אקדמיים, רק כמעבד תמלולים ולתוכנות האופיס, רק כדי לגלוש ברשת, לצפייה בסרטים, או אולי גם מתוכננת עבודה עם תוכנות כבדות, משחקים שצריכים הרבה מאמץ מהמעבד ומאיץ גרפי מצוין, וכן הלאה. אז הגדירו את הצרכים שלכם.

ולבסוף – אל תתביישו להתייעץ

ברשת האינטרנט יש לא מעט הסברים על בחירה נכונה של מחשב נייד. בהחלט כדאי לקרוא אותם לפני שאתם מוציאים סכום משמעותי מחשבון הבנק. יחד עם זאת, לא כולם מבינים את מינוחים הטכניים שבמאמרים האלו, ואם אתם נמנים על "קשי ההבנה" מצאו חבר שמתמצא בטכנולוגיה ושאלו אותו (היום גם בני נוער רבים מבינים עניין). ואם אתם מרגישים שאיבדתם את הידיים והרגליים, תמיד תוכלו לפנות לייעוץ בחברה שמציעה מחשבים ניידים למכירה. אמנם ההסברים ילוו באלמנטים שיווקיים מסוימים, אבל כל עוד אתם יודעים את הצרכים שלכם ושומרים על מסגרת התקציב שהוגדרה, תצאו עם קנייה טובה.

עיריה
1 תגובה
  1. חזי אומר

    תודה על כתבה מעניינת

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.