שיפוץ חדר אמבטיה בדרך הנכונה

שיפוץ חדר אמבטיה

לא מעט אנשים מעוניינים לשפץ את חדר האמבטיה שלהם. על אף שחדר האמבטיה הוא חלל קטן, שיפוץ חדר האמבטיה הוא לא דבר פשוט כפי שנוטים לחשובים. השיפוץ כולל עיסוק במערכת האינסטלציה שבחדר האמבטיה, עיסוק בריצוף, בכלים הסניטריים ועוד. עבור שיפוץ חדר האמבטיה אין להתפשר על אנשי המקצוע הרלוונטיים לביצוע ההליך. חשוב מאוד לבחור אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים בתחום שיפוץ מעין זה וזאת בכדי שחדר האמבטיה שלכם בסופו של דבר יראה בדיוק כפי שאתם חולמים.

שלבים בשיפוץ חדר אמבטיה

חשוב מאוד להיערך היטב לקראת שיפוץ חדר אמבטיה בדירה. לא מדובר על תהליך שקורה ביום אחד, אלא על תהליך ממושך שיכול להגיע גם עד עשרה ימי עבודה. טרם מתחילים בהליך השיפוץ ממש, חשוב מאוד לבצע תיאום ציפיות מול איש המקצוע הנבחר לצורך השיפוץ. איש המקצוע יידרש לבצע את הליך השיפוץ בחדר האמבטיה שלכם בהתאם למראה שאתם רוצים לקבל בסופו של דבר בחדר האמבטיה שלכם, בהתאם לפונקציונאליות של חדר האמבטיה שאתם רוצים שתתקבל ועוד. על כן, השלב הראשון הוא ללא ספק שלב תיאום הציפיות אשר נקרא גם שלב התכנון המקדים.

לאחר שלב התכנון, תהליך השיפוץ יכלול מספר שלבים: ראשית כל, כל מה שקשור לעבודות האינסטלציה והצנרת בחדר האמבטיה. שנית, התקנת האמבטיה או המקלחון אשר בחרתם, שלישית, תהליך איטום הרצפות והנחת הרצפות שנבחרו. השלב הרביעי הוא שלב חיפוי הקירות. בשלב החמישי איש המקצוע יתקין את הכיור, את האסלה ואת הברזים, בשלב השישי איש המקצוע יצבע את הקירות ובשלב האחרון, תקבלו את חדר האמבטיה החדש והמרהיב שלכם.

חשיבות עבודות האינסטלציה בשיפוץ חדר אמבטיה

חשוב מאוד לזכור שמלבד הפן הדקורטיבי הנוגע לחדר האמבטיה ומלבד הפונקציונאליות והנוחות שאתם מעוניינים שיהיו בחדר האמבטיה שלכם באמצעות הליך השיפוץ, הרי ששלב עבודות האינסטלציה הנוגעות להליך זה הוא השלב החשוב והמרכזי ביותר בהליך השיפוץ כולו. המטרה שלכם היא לאפשר לחדר האמבטיה לתפקד בצורה תקינה ולשמש עבור מטרותיו בצורה תקינה לאורך זמן רב. עבודת אינסטלציה חאפרית בשיפוץ חדר אמבטיה תדרוש מכם להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע לצורך תיקונים תוך פרק זמן קצר מסיום הליך השיפוץ, בעוד עבודת אינסטלציה איכותית יכולה להחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר, לאורך זמן רב.

בכל חדר אמבטיה ניתן למצוא תשתית צנרת ואינסטלציה אשר מומלץ להחליף כאשר משפצים את חדר האמבטיה.  התשתית המדוברת כוללת את צנרת המים הקרים וצנרת המים החמים וחשוב מאוד להחליף בתהליך צנרת חלודה שכבר התיישנה, על מנת למנוע דליפות או פיצוצים בעתיד.

התשתית כוללת צנרת מים חמים, צנרת מים קרים ותשתית ביוב. בשיפוץ חדר אמבטיה קבלן השיפוצים מחליף את התשתית שכבר התיישנה וצברה חלודה ואבנית כדי למנוע דליפות ופיצוצים בעתיד.

הפן הדקורטיבי והפונקציונאלי שבשיפוץ חדר אמבטיה

אין ספק שעבודות האינסטלציה בהליך שיפוץ חדר אמבטיה מהוות את בסיס הליך השיפוצים וחשוב מאוד לבחור עבורם באיש המקצוע הטוב ביותר. יחד עם זאת, חשוב מאוד לשים דגש על הפן הדקורטיבי והפונקציונאלי שבשיפוץ חדר האמבטיה. ראשית כל, יש לבחור את הכלים הסניטריים והאמבטיה או המקלחון בהתאם לגודל חדר האמבטיה, בהתאם לעיצוב הרלוונטי מבחינתכם, בהתאם לפונקציונאליות שלהם ועוד. גם את הריצוף ואת הקירות יש לבחור בהתאם לסגנון העיצוב שלהם ובהתאם להתאמה שלהם לחדר אמבטיה שבו משתמשים במים באופן תדיר. החדר כולו אמור להיות מותאם ללחות ומים וזאת בכדי שהוא ישמש עבור מטרותיו בצורה הטובה ביותר. כיום תוכלו להתרשם מסגנונות עיצוב שונים של חדרי אמבטיה, בטרם תבחרו את הסגנון הרצוי לכם ובהתאם אליו, את כל מה שקשור לשיפוץ חדר האמבטיה שלכם מבחינת ריצוף, אמבטיה, מקלחון, קירות, צבעי קירות, כלים סניטריים ועוד.

1 תגובה
  1. חזי אומר

    תודה על הכתבה המעניינת בדיוק אני בתכנון של החלפת האמבטיה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.