שמחה וששון לילדים בפרויקט חונכות המרכזי

'פרויקט חונכות המרכזי' המכונה בפי רבנים וראשי ישיבות 'המגדלור של הדרום' מלווה את חניכיו 365 ימים בשנה, בימי שגרה ובימי פגרה, בעתות קושי ובמועדי שמחה, ואם תמצי לומר הרי שב'פרויקט חונכות המרכזי' אין מושג כזה ימי פגרה, אין יום שעובר סתם כך, כל יום הוא פרויקט בפני עצמו, לעקוב אחר ההתקדמות של כל תלמיד, לגוון לעודד להמריץ, להרחיב לייעל ולשפר.

מי שמכיר את יו"ר הארגון הרב אריאל יפלח יודע שאין ימי חסד בארגון, המוח עובד ועמו הלב החם, הוא חושב מחשבות לבלתי ידח ממנו נידח ומחפש בכל עת דרכים כיצד להיטיב עם התלמידים, כיצד להוציא משעת החונכות את המקסימום לטובת רוחו ונפשו של התלמיד.

ואם כך בימי שגרה, בפורים על אחת כמה וכמה. למסיבות הפורים של 'פרויקט חונכות המרכזי' מחכים התלמידים מיום אחרי מסיבת חנוכה. ולא בחינם.

השנה עקב מגבלות הנגיף התקיימו המסיבות בכל סניף בנפרד, ועל פי הוראות משרד הבריאות, אך אם חשבתם שהשמחה נפגעה במשהו עקב המגבלות, הרי כי אדרבה, השמחה והצהלה היו למעלה מן המשוער.

בבית הכנסת בית בוכריס אשר בנתיבות נקהלו הילדים והחונכים ברוב דיצה וחדוה, האזינו בשקיקה למשאו של המשגיח הנודע הרב גדעון אקדע שליט"א שפתח בכודה של אכסניה ארגון 'פרויקט חונכות המרכזי' והעומד בראשה הרב אריאל יפלח אשר מקיים כל השנה את הפסוק 'דורש טוב לעמו' ודואג במסירות שיתקיים ליהודים הייתה אורה זו תורה יחד עם שמחה וששון ויקר, כמו"כ שוחח עם התלמידים בעניין מעלת ימי הפורים וחשיבותם של מצוות היום, אחריו נשא דברים מרתקים ומרוממים יו"ר הארגון הרב אריאל יפלח שהודה נרגשות לחונכים היקרים אשר עושים עבודת קודש בנאמנות במקצועיות ובמסירות.

בשאר הסניפים באופקים ובאר שבע התקיימה גם מסיבת פורים מיוחדת במינה אשר לא נראתה כמוה. את המסיבה בבארשבע כיבדו בהשתתפותם רבנים ואישי חינוך. התרגשות רבה הייתה באולם עת כיבד את המעמד בהשתתפותו הראב"ד ומרא דאתרא הגאון הגדול הרב יהודה דרעי שליט"א ואף נשא דברי תורה לכבוד התורה ולומדיה. הגר"י דרעי שליט"א הזכיר בדבריו עד כמה חשוב ונחוץ בפרט בתקופה זו שלכל תלמיד יהיה חונך "זו שמירה בגוף ובנפש! זו הצלת הדור! זו הערובה שהתלמיד יצליח בתלמוד תורה ולאחר מכן בישיבות הקדושות".

כמו"כ כיבד את המעמד חבר מועצת העיר הרב שמעון טובול הי"ו שאף נשא דברים במעמד בשבח הארגון ותרומתו הרבה לעיר באר שבע, ואף הבטיח לסייע לפרויקט כמיטב יכולתו

באופקים נערך מעמד דומה בו נשא דברים הרה"ג יצחק אייכנשטיין שליט"א

עם סיום שלב א' של המסיבות שהיה מוקדש להתעלות והכנה לימי הפורים, ניגשו בכל הסניפים לשלב השני – שלב השמחה בו התקיימו חידונים נושאי פרסים יקרי ערך, ועוד שלל תכניות מרתקות, כשהרב אריאל יפלח מנצח על המלאכה ודואג שלא יראה ולא ימצא ילד בלא חיוך רחב על הפנים.

עם סיום המסיבה יצאו התלמידים שמחים וטובי לב גדושים בהתעלות, עמוסים בחוויות, ומצוידים בשקיות ממתקים ענקיות מלאות עם כל הלב מתנה אישית

כאמור אין שגרה ואין פגרה, כל השנה כולה עסוקים ב'פרויקט חונכות המרכזי' סביב השעון. גם בימים אלו עת שוקדים על התכנית המרתקת לימי הקיץ, ועל עוד הפתעות שעוד לא ניתן לפרסמם, מקדישים במשרדי הארגון זמן יקר למעקב אחר התקדמותו של כל תלמיד ולקליטת התלמידים שהצטרפו זה עתה וזכו להימנות עם לגיונו של מלך ולקבל מעטפת לימודית ורגשית, עידוד קידום וצמיחה.

צילום: דני ל.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.