נדב סטריפ

שנה לאחר הטרגדיה: ספר תורה מהודר הוכנס לבית הכנסת על שמה של הנפטרת ז"ל

שנה לאחר הטרגדיה: ספר תורה מהודר הוכנס לבית הכנסת על שמה של הנפטרת ז"ל

לא להאמין, אבל עברה שנה מאז הטרגדיה הנוראה, הצדקת הדסה סימן טוב ע"ה שנפטרה בדמי ימיה, רק בת שלושים וחמש עם חמשה ילדים קטנים. הדסה היא בתו של יבדלחט"א ראש מוסדות 'יצחק ירנן' הגאון הגדול הרב יצחק ברדא שליט"א.

בזמן האבל נחנך בית הכנסת 'משכן הדסה' בשכונה החדשה 'אגמים' באשקלון, על שמה של הנפטרת ע"ה וביום חמישי האחרון התקיים מעמד הכנסת ספר תורה להיכל בית הכנסת.

הערב המרגש נפתח בביתו של ראש מוסדות 'יצחק ירנן' הצדיק הגאון הגדול הרב יצחק ברדא שליט"א, שם יחד עם הסופר, סיימו לכתוב את האותיות מכובדי העיר, בניהם ראש עיריית אשקלון תומר גלאם, יו"ר החברה הכלכלית יוסי דיין, הרב ניסים סימן טוב שליט"א (בעלה של המנוחה), רבנים, אישי ציבור, חברי מועצת העיר ומכובדים נוספים.  

לאחר מכן כשנסתיימה המלאכה והספר הושלם, הלכו הנוכחים יחד עם ספר התורה והמשפחה לביתה של הנפטרת למעמד מרגש של 'קבלת עול מלכות שמיים' שנאמרה מפיו של הרב שליט"א בדמעות שליש, המעורבות בכאב ובשמחה.

התהלוכה שמנתה מאות מתושבי העיר נמשכה מעל לשעה עד שהגיעו לבית הכנסת 'משכן הדסה' שם נערכו השולחנות לסעודת מצווה בשילוב דברי תורה, עד לשעות המאוחרת של הערב.

צילום: קרן אור

נדב סטריפ

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.