2182 תורמים השיבו אהבה ובקרוב נזכה לראות בבניין הישיבה השלם

חודשים ארוכים של הכנות ואירועי שותפות בהשתתפות מאות מידידי מוסדות 'יצחק ירנן' התנקזו לשלושים ושש שעות של רתימה חסרת תקדים לטובת בניית הקומה השלישית בישיבה שהיא מגדלור של תורה בעיר אשקלון.

עשרות בחורים שהתדפקו על דלתות הישיבה וביקשו להיכנס לאוהלה של תורה, נאלצו לשוב על עקבותיהם לאחר שהמבנה החדש והמרשים התמלא עד אפס מקום במאות בחורי חמד שיושבים ולומדים מבוקר עד ליל ומלווים בצוות החינוכי הטוב ביותר, בהנהגתו של נשיא המוסדות, ראש הישיבה הגאון הגדול הרב יצחק ברדא שליט"א, שהוא אב לכל תלמיד ותלמיד בישיבה.

כאשר ברירה אחרת לא נותרה, בעידודו של הרב שליט"א יצאו במוסדות לגיוס המונים בעזרת ידידי הישיבה והתלמידים, על מנת לבנות את הקומה השלישית שתתן מענה לעוד עשרות בחורים שיוכלו להצטרף לישיבה בה חשקה ליבם.

בתום יומיים שנדמו כנצח, נאספה תרומה לתרומה, קטנה לגדולה, המדד עלה כל העת בצורה מדודה ובטוחה, עד להישג החסר תקדים בזכות מאות שליחי קודש ו 2182 תורמים, הצליחו לגייס בקמפיין ₪ 2,446,387השווים 111% מסכום היעד המקורי אותו היו צריכים להשיג בכדי לבנות את הקומה שלישית ובכך להגשים את חזונו של ראש הישיבה הרב יצחק ברדא שליט"א, להגדיל את הישיבה.

שעה לפני סיום הקמפיין נשמעו שאגות וקריאות ניצחון של התורה הקדושה ושל האהבה הגדולה אותה רוכשים התורמים למורנו הרב שליט"א ומאות בחורים פצחו בריקודים, כשבמרכז המעגל ראש הישיבה מראה לנוכחים את אושרו הגדול בהצלחת הקמפיין שיגדיל תורה בעיר אשקלון.

עם סיומו של הקמפיין נשא דברים נשיא המוסדות הרב יצחק ברדא שליט"א ובהתרגשות גדולה אמר לנוכחים: "אני פונה לכל האהובים שלי, שהשיבו אהבה באמת, ונתנו באהבה את תרומתם. אני רוצה להודות לכל התורמים שהגיעו ליעד. אני מברך אתכם שיתמלאו כל משאלות ליבכם לטובה, בריאות איתנה ונהורא מעליא, פרנסה טובה אורך ימים ושנים, נחת מכל הצאצאים בבנים ובנות חיים וקיימים, זיווגים, בנים, רפואה וכל טוב שבעולם…"

גם ביום ראשון האחרון בעת שיעורו השבועי, התבטא הרב במילים חמות ואמר: "זה שאני אוהב אתכם אני יודע כי זה אני על עצמי. אבל זה שאתם אוהבים אותי עכשיו זה בטוח לי, כי עכשיו אני מרגיש. עד עכשיו ידעתי אבל עכשיו זה בוודאות לי…"

הנהלת המוסדות, רבניה ותלמידיה ביקשו להצטרף לברכת הרב שליט"א ולהגיד תודה מכל הלב לתורמים ולמסייעים שבזכותם קול התורה ישמע בעיר אשקלון.

צילום: דוברות מוסדות יצחק ירנן

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.