הטובים לטייס

הטייס ל' נחת בישיבה התיכונית

העיר שדרות, שמיתגה את עצמה כ"מקום למחשבה", ממשיכה לחשוב מחוץ לקופסה ולגוון את התכנים הנלמדים במערכת החינוך. בשיחה בין ראש העיר, אלון דוידי, לבין עו"ד יוסף פנחס כהן, לשעבר סגן ראש העיר, העלה האחרון את היוזמה להביא מרצים חיצוניים בתחומים שונים לבתי-הספר. לאור היכרותו וחברותו רבת השנים של עו"ד כהן עם בעל המכולת במרכז המסחרי, ששון שרה, נוצר החיבור להבאתו של קרוב משפחתו של ששון, ל', להרצאה בפני תלמידי הישיבה התיכונית אמי"ת.

ל', יליד שדרות והיום תושב להבים, קצין בדרגת רב-סרן, הוא טייס בחיל האוויר. הרצאתו, ביום שני השבוע, נשאה את הכותרת "לחיות את החלום", והתקיימה יומיים בלבד לאחר האירועים בצפון, במהלכם מטוס של צה"ל נפגע על-ידי טיל נ"מ וטייס ונווט נפצעו.

ההרצאה עסקה בהגשמת החלום של ל' להיות טייס בצה"ל, הדרך שהובילה אותו לשם וחוויות משירותו הצבאי. התלמידים היו מרותקים בכיסאותיהם ובמשך דקות ארוכות שאלו את ל' שאלות שעניינו אותם וקיבלו תשובות.

עו"ד כהן, אשר בנו אביעד לומד בישיבה, שמח על קיומה של ההרצאה ואמר השבוע: "המטרה היחידה שלי ושל אשתי, יהודית, מורה במקצועה, שהבאתי אותה לידי ביטוי בשיח ביני לבין ראש העיר הנה טובת ילדי העיר שדרות. להפגיש אותם עם דמויות בעלות תפקיד מעניין. ראש העיר ביקש שאהיה מעורב יותר במערכת החינוך ואני עושה זאת באהבה. בהמשך נשלב גם את תחום המשפט ונביא להרצאות שופטים. ואו נעשה משהו שונה כדי לתרום ביחד, לנצל כישורים וקשרים של כל אחד מאיתנו לטובת ילדי שדרות".

ראש העיר, אלון דוידי, הודה לעו"ד כהן ואמר: "בשדרות ישנם אנשים נפלאים שרוצים לעשות טוב לעיר ואחד מהם הוא עו"ד יוסף פנחס כהן. כמי שמכיר את המערכת ומגיע מתוך המגזר הציבורי ונשוי לאשת חינוך, יוסף מעלה רעיונות שאנחנו שמחים לאמץ וכבר השבוע אימצנו את הראשון שבהם. אמשיך להקשיב ליוזמות יישוביות בתחומים השונים, כי הדרך הטובה והנכונה ביותר להצליח היא באיחוד כוחות". דוידי גם הודה לששון שרה על ההירתמות שלו לנושא, דבריו בפני התלמידים וכמובן הסיוע בהבאתו של קרוב משפחתו.

סגן ראש העיר וממונה על החינוך, אלעד קלימי, בירך את עו"ד יוסף פנחס כהן על היוזמה המבורכת. "יש הרבה מה ללמוד מהסיפורים המרתקים והמרגשים של תושבי שדרות מהעבר ומההווה ואין לי ספק כי במערכת החינוך העירונית נדע לנצל זאת ביחד לטובת תלמידי העיר", סיכם קלימי.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.