אגף החירום והביטחון בעיריית אשקלון אירח את עובדי עיריית תל אביב

בכנס מיוחד שנערך למדו נציגי עיריית תל אביב על ההתמודדות העירונית בשעת חירום והתקיימה החלפת מידע וידע הדדית

אתמול, רביעי (04.08.21), הגיע מטה החירום הבכיר של עיריית תל אביב-יפו לאשקלון לכנס העשרה ולמידה שנערך על ידי אגף ביטחון וחירום בעיריית אשקלון, לאור הניסיון הרב שצברו והפגינו בתפעול והתמודדות עם מצבי חירום בשנים האחרונות.

הכנס, שמטרתו הייתה החלפת מידע הדדית על התמודדות במצבי חירום והפקת לקחים של מבצע 'שומר חומות', התקיים באולם 'אשכול פיס' ולקחו בו חלק ראש העיר, תומר גלאם, מ"מ מנהל אגף הביטחון ושרותי חירום בעיריית אשקלון, יהונתן עובראני, מנהל מח' חירום בעיריית אשקלון, חיים מור יוסף, משנה למנכ"ל עיריית ת"א – יפו, רובין זלוף, מנהל אגף ביטחון וחירום של עיריית ת"א-יפו, אהרוני דוד ומנהלים נוספים.

כידוע, במהלך מבצע 'שומר חומות' אשקלון הייתה העיר המטווחת ביותר והעירייה פעלה במגוון נושאים החל מביטחון ועד לרווחה, שירותי חוסן ופסיכולוגיה, פעילויות הפגה ועוד במטרה להעניק לתושבים את השירות הטוב ביותר גם בזמן חירום. גם תל אביב ספגה מטחים לעברה  ועם תום המבצע ביקשו האחרונים להגיע ולעמוד מקרוב אחר פעילות המכלולים בחירום.

במהלך הכנס הועלו נושאים כגון האתגרים עימם מתמודדים בחירום, מעגלי שליטה במצבי חירום, תפקידי הרשות השונים, ממשקי עבודה, התמודדות עם פגיעות ברכוש, סדר וניקיון בעיר בעת חירום, שירותי רווחה ושירותים חברתיים ועוד.

כמו כן, התקיימו שולחנות עגולים של המכלולים השונים ברשות ונציגי עיריית תל אביב יכלו לעבור משולחן לשולחן ולקבל מידע אודות הפעילות של כל מכלול.

ראש העיר, תומר גלאם, שפתח את הכנס בירך את המשתתפים ושיבח את השאיפה המשותפת, של שתי העיריות, ללמוד, להפיק לקחים ולחתור באופן מתמיד לשיפור והעצמה למען התושבים.

צילום: אלדד עובדיה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.