אחד על אחד עם הרב אברהם ויצמן

ראיון בלעדי עם אברהם ויצמן רכז 'אחיה' בדרום שבימים אלו נערכת לפתיחת קבוצות חדשות במרכז להכשרת מורים "אחיה"

בעיצומה של השנה תפסנו את הרכז, הרב אברהם ויצמן לשיחה קצרה על מה שקורה בשטח בתחום הכשרת המורים, הנתונים והמסקנות:

רבים שואלים מה תועיל להם ההכשרה מעבר לתעודה?
את השאלה הזאת אני מציעה לכם להפנות לעשרות הלומדים בדרום ולשמוע תשובות מרגשות ונוגעות ללב, הלומדים מעידים שהלימודים באחיה שינו להם את כל הבית, חינוך הילדים השתנה מהקצה לקצה וזאת כמובן מעבר לתרומה הגדולה בשדה החינוך, המורים שלמדו באחיה מקבלים כלים הכי מקצועיים שיש ממיטב המרצים, כלים אלו נותנים להם כוח להתמודד עם אתגרי התקופה ועם השחיקה המאפיינת את התחום.

מה השתנה עכשיו בתקופה זו, האם שוק ההוראה לא רווי?
"כמו בכל דבר, הכול ענין של היצע וביקוש, גם בחינוך הכלל הזה עובד. אנו באחיה נדהמים מהיקף הביקוש, המשוואה פשוטה ככל שאנשים מבינים את הצורך במורים איכותיים ומקצועיים הביקוש עולה.

יש לכם מערכת של השמה?
אני יכול להעיד בסיפוק שיש  לנו מעל 90% השמה, אני פוגש את הבוגרים שלנו בתלמודי תורה, בבתי ספר, מובילים ובכל הקשור לעולם החינוך הם מכהנים בתפקדי מפתח. יתרה מכך, מנהלי המוסדות בדרום לא מקבלים היום מלמדים ללא תעודה, התעודה של אחיה פותחת שערים ומפלסת דרך למשרה המשלבת ערכי נצח וסיפוק אישי.

מה התוכניות שלכם לעתיד?
באחיה לא שוקטים על השמרים כל העת שוקדים על פיתוח והרחבת התכנים בהתאם לאתגרי התקופה. "אני קורא לכל מי שתחום החינוך קרוב לליבו לנצל הזדמנויות וללמוד באחיה – המקום המוביל להכשרת מורים במגזר החרדי".

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.