אשקלון: אלפים חגגו באירוע הקיץ הגדול בישראל

רגע לפני תחילת זמן 'אלול' ופתיחת שנת הלימודים, עיריית אשקלון הרימה את האירוע הכי מדובר בארץ, עם גדולי האומנים והפקה שטרם נראתה כמותה.

עשרות אלפי תושבים השתתפו במהלך חודש אב בשלל פעילויות ואירועים לכל המשפחה, מבוקר עד ליל כמעט בכל מקום אפשרי בישרו המודעות על תרבות ושעות הנאה.

גולת הכותרת של המגזר החרדי – דתי, הייתה ללא ספק 'פסטיבל בין הזמנים' שהוגדרה כאירוע הקיץ הגדול ביותר בישראל למגזר החרדי – דתי. אירוע שהתחיל כבר משעות הצהריים המוקדמות בעת שהגיעו אלפי תושבים למתחם הענק של פארק 'אגמים' באשקלון, שם במשך ימים ארוכים עבדו על הקמת מתקני לונה פארק לכל הגילאים, לצד דוכני מזון ממותגים ומתחמי פעילות שהעניקו יחד שעות של הנאה למשתתפי האירוע.

בין המתקנים הוקם 'דוכן הספר' בהשתתפות מנוחה פוקס – הסופרת המובילה של המגזר החרדי שהביאה עימה מאות ספרי קריאה המותאמים לכל שכבות הגיל אותם כתבה, משתתפי האירוע שרכשו ספרים בעלות מוזלת נהנו גם מחתימתה האישית והקדשה של מנוחה על הספרים.

הבמה הענקית שרואים רק בהפקות בינלאומיות, הייתה פעילה מהרגע הראשון ואליה יצקו שעות של תוכן איכותי עליו עמלו בעיריית אשקלון ובצוות ההפקה במשך חודשים.

את פסטיבל בין הזמנים פתח שדר הרדיו והתקליטן DJ  עמירם בן לולו בשעתיים של מוזיקה יהודית ומצב רוח טוב. דקות לאחר הגיעו מאות ילדים לאזור הבמה כדי לצפות במופע של אמן הילדים ביחו הגדול.

גם על שכבת הגיל הבוגר יותר חשבו בצוות ההפקה ומיד חולקו מאות קליקרים להשתתפות בחידון ייחודי על העיר אשקלון, המתח בקהל גבר וגאה עד לפרסום תוצאות המנצחים.

כשהחל להחשיך, עלה לבמה יוסי לחיאני – מנחה הערב והזמין את הזמר והיוצר אסף הרוש שפרץ לחיינו המוסיקליים בחודשים האחרונים. מיד לאחר מכן עלה עם הגיטרה הזמר והיוצר איתי עמרן שגרם לקהל לשיר איתו בקולי קולות את מיטב הלהיטים שלו.

סגן ראש העיר הרב אברהם עשור עלה בכדי להודות לראש העיר, חברי המועצה וכל מי שפעל ללא לאות עבור 'פסטיבל בין הזמנים', הרב עשור סיפר לקהל כי יועץ ראש העיר אליהו ברדא עמל במשך חודשים ארוכים עבור האירוע הזה אך לצערנו הוא התגלה כחולה קורונה מאומת והפסיד את האירוע. בסיום דבריו ביקש מהזמר איתי עמרן לומר יחד עם הקהל 'מזמור לתודה' לכבוד בורא עולם על כל הטוב שהוא גומל לנו. המעמד בו אלפי יהודים מודים וקוראים את פרק התהילים יחד היה מרגש במיוחד.

אחרי ארבע שנים שלא הופיע בישראל וחרך את הבמות הגדולות באמריקה וברחבי העולם, לקול תשואות ההמונים עלה לבמה גדול הזמר היהודי הבינלאומי גד אלבז להופעה מרגשת ומקפיצה בה הוא אירח את הראפר החרדי ניסים בלאק כשהם שרים את הלהיטים שלהם, גם אביו בני אלבז הגיע במיוחד מחו"ל להופעה והתארח בבמה הגדולה ביותר בישראל.

חברי מועצת העיר חי דהרי ואבשלום יעקובי עלו לבמה בכדי להודות לקברניט העיר ולברך את התושבים היקרים שהגיעו ליהנות.

ראש מוסדות 'יצחק ירנן' הגאון הגדול הרב יצחק ברדא שליט"א הוזמן לבמה בכדי לברך את הקהל הרב שהתרגש לחזות בפניו של הצדיק שהעתיר מברכותיו על המשתתפים והכין אותם לקראת חודש הרחמים שנכנס מיד בתחילת השבוע.

ראש העיר אשקלון תומר גלאם עלה לבמה בסערה של תשואות ומחיאות כפיים של אהבה מהקהל, הוא הודה נרגשות לצוות המדהים של העירייה שעושה הכל בהנחייתו כדי שכל תושב יהיה שווה בין שווים ויקבל עבורו את מה שהוא צריך בדיוק.

את הערב הגדול מול שמונת אלפים משתתפים חתם כוכב הזמר היהודי הבינלאומי מרדכי שפירא במופע היסטרי עם מיטב הלהיטים שלו.

רק בשעה אחת עשרה בלילה ולאחר שבע שעות מלאות ברגש, בשמחה ובהנאה צרופה יצאו עייפים ומרוצים אלפי המשתתפים לביתם כשהאירוע הוגדר כמוצלח ע"י גורמי העירייה, המשטרה ובעיקר ע"י הקהל.

האירוע כולו עבר בשידור חי ברשת היוטיוב וניתן לצפות בו שוב, בחיפוש: פסטיבל בין הזמנים – אשקלון או בלינק כאן

קרדיט צילום: אלדד עובדיה | יוסי לחיאני

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.