אשקלון: נחנך שביל על שם ישעיהו ארנפלד ז"ל

היה מנהלו הראשון של בית האבות 'הלפרין' באשקלון; ראש העיר, תומר גלאם: "מדינת ישראל חבה חוב גדול לישעיהו וגם העיר אשקלון מוקירה ומעריכה את תרומתו הרבה לבניינה"

ביום שלישי האחרון נערך טקס מצומצם, בהתאם להנחיות התקופה, לקריאת שביל על שם ישעיהו ארנפלד ז"ל, תושב העיר, בסמוך לבית אבות 'הלפרין' בעיר. בטקס נכחו ראש העיר, תומר גלאם, סגן ראש העיר, הרב אברהם עשור, אלמנתו אביבה, ושלושת ילדיהם: אראלה, ענת ודודו.

עוד כילד, נאבק ארנפלד על חייו מול מכונת ההשמדה הנאצית, איבד בשואה האיומה את אמו, אחותו ואחיו, ובדרך נס שרד את התופת ועלה ארצה. כאיש למוד ניסיון מר, ישעיהו ידע היטב שהעם היהודי יהיה בטוח רק במדינה משלו, ולכן התגייס עם עלייתו ארצה לארגון הלח"י, לקח פעיל במחתרת ואף גייס לוחמים רבים לשורותיה. עם הקמתו של צה"ל התגייס לשירות צבאי במסגרת חטיבת לח"י, שירת בגדוד 89, גדוד הפשיטה של חטיבה 8 ונלחם בכיבוש רמלה ולוד.

לאשקלון הגיע לראשונה במסגרת עבודתו בהקמת בית החולים 'ברזילי'. אז עבר להתגורר כאן עם רעייתו, אביבה, כאן הקים בית ומשפחה, ועם סיום הבנייה, השתלב בעבודה בבית החולים כסגן מנכ"ל. לימים עסק בהפעלת שירותי הבריאות בעזה וברצועה ולבסוף היה גם מנהלו הראשון של בית האבות 'הלפרין' באשקלון.

ראש העיר, תומר גלאם: "אנו זוכים להנציח היום אדם יקר, ישעיהו ארנפלד זכרו לברכה, אדם שראוי שגם הדורות הבאים יכירו וידעו את תרומתו החשובה לעם ולמדינה ואת סיפור חייו המרתק, השזור בסיפורו של העם היהודי ובסיפורה של מדינת ישראל. אנו שמחים לראות כאן איתנו את בני המשפחה היקרים, שיכולים כולם להיות גאים באבי המשפחה, במעשי הגבורה שלו ובמורשת שהותיר לנו ולדורות הבאים אחרינו. מדינת ישראל חבה חוב גדול לישעיהו וגם העיר אשקלון מוקירה ומעריכה את תרומתו הרבה לבניינה של המדינה ושל העיר אשקלון.

אביבה ארנפלד: "לא תיארנו לעצמנו, אני והמשפחה, שיהיה מעמד כל כך מרגש: ראינו סדר מופתי, ניקיון ותשומת הלב הכל כך עוטפת ומחבקת. אני שמחה שלקחו בחשבון את מיקום השלט, ברחוב נמצאים בו אנשי המחתרת, השלט שלו כאילו הגיע לאחים שלו, עכשיו הוא נטוע במקום".

צילום: אלדד עובדיה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.