אשקלון: נחנכה כיכר על שם ד"ר מיכאל לביא ז"ל

לביא ז"ל היה איש רפואה מהמעלה הראשונה, היה ממייסדי המרכז הרפואי ברזילי ודאג לרווחתם הן של מטופליו והן של הרופאים העובדים תחתיו

השבוע ביום שני, 08.11.2021, נחנכה כיכר בכניסה המערבית למרכז הרפואי 'ברזילי' ע"ש ד"ר מיכאל לביא ז"ל. 

הטקס נערך במעמד ראש העיר, תומר גלאם, מ"מ ראש העיר, סופה ביילין, מנהל המרכז הרפואי, פרופ׳ חזי לוי, בני משפחת לביא, חברים, תושבות ותושבי העיר.

ד"ר לביא ז"ל נולד בצ'כוסלובקיה, לחם בבריגדה וניצל מן הזוועות שהעם היהודי ידע בתקופת השואה. מתוך 8 ילדים שהיו להוריו, 5 בנות נרצחו בשואה ו-3 בנים שרדו.

מיכאל השלים את לימודי הרפואה שלו בצ'כיה ובשנת 1949 עלה למדינת ישראל עם אשתו ובתו נעמי. עם עלייתו ארצה התגייס מיכאל לתפקיד רופא צבאי לחיל האוויר ושירת כקצין רפואה חילי בדרגת סגן אלוף. לאחר מכן, הגיע לביה"ח ברזילי מצה"ל, שם שימש בתפקיד קצין רפואה בחיל האוויר.

ד"ר לביא נענה לבקשת מנכ"ל משרד הבריאות דאז והקים בשנת 1961 את ביה"ח ברזילי באשקלון ביחד עם צוות מצומצם של רופאים, אחיות ועובדי מנהלה. מאז שהוא נקרא לדגל, הוא לקח את שרביט ניהול בית החולים הצעיר, שזה עתה נולד, קידם אותו רבות וגידל דורות של רופאים. לצד הקמת בית החולים הוא תמיד דאג לרווחתם של הרופאים והצוות העובד תחתיו. הוא דאג לשיכון רופאי בית החולים החדש, ובתקופה החלוצית הזאת הוא יזם את שיכון הרופאים החדשים בבתים שנבנו בשכונת אפרידר.

 ד"ר לביא ניהל את המרכז הרפואי עד דצמבר 1980. והיה אחראי לעיצוב תפיסת העולם המשולבת של יחידת בריאות כיחידה של שירותי בריאות ואשפוז יחדיו.

ראש העיר, תומר גלאם: "ד"ר מיכאל לביא ז"ל היה אחד הרופאים הידועים והאהובים באשקלון. בשנת 1961 נענה לבקשת מנכ"ל משרד הבריאות דאז להקים את בית החולים 'ברזילי' באשקלון ביחד עם צוות מצומצם של רופאים, אחיות ועובדי מנהלה. ד"ר לביא ניהל את המרכז הרפואי עד דצמבר 1980. כהוקרה והערכה לפועלו חנכנו כיכר חדשה בכניסה לבית החולים על שמו. זה המעט שאנו יכולים לעשות כדי להוקיר תודה והערכה לרופא דגול שהקדיש את חייו למטופלים ולעולם הרפואה ופעל שנים רבות לקידומו ופיתוחו של המרכז הרפואי באשקלון."

צילום: אלדד עובדיה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.