אשקלון: פרויקט טיילת יקותיאל אדם יוצא לדרך

כחלק מתנופת הפיתוח בכל רחבי העיר פרויקט טיילת 'יקותיאל אדם' יוצא לדרך בימים אלו

ממשיכים בתנופת הפיתוח לאורך רצועת החוף של אשקלון: פרויקט טיילת 'יקותיאל אדם' שיצא לדרך השבוע, מצטרף לשורה של פרויקטים קיימים ועתידיים שמטרתם למצב את אשקלון כעיר תיירות ופנאי.

העבודות מתבצעות באמצעות החברה הכלכלית, וכוללות בתוכן, עבודות פיתוח לאורך שדרות 'יקותיאל אדם', פיתוח שבילים, מדרכות, שדרוג ופיתוח שטחים ציבוריים וחשוב ביותר – שימור חורשת האשלים ושיקום פסיפס במקום.

חורשת האשלים תעבור מהפך של ממש, ועם סיום העבודות תהפוך החורשה החדשה למוקד טבע, תיירותי ולימודי עבור התלמידות והתלמידים ותושבי העיר, עם רחבת לימודים, ריצוף פסיפס, אזור התכנסות, שולחנות מעוצבים והצללה מפני השמש.

הפרויקט החדש הינו חלק מחזון ראש העיר, להפוך את הקיים לחדש ולמצב את העיר אשקלון כעיר תיירות, פנאי ובילוי עם מגורים מתקדמים לצד חיק הטבע.

כידוע, במקביל, בימים אלו מתבצעות עבודות נרחבות להקמת הטיילת הצפונית וכוללת בתוכן סלילת שביל ריצה ייעודי עם סימוני מרחק, יוקמו תחנות עם מתקני כושר על גבי רצפת גומי, יוצבו פינות ישיבה לצד פיתוח גינון ומשחקי ריצוף. כמו כן, תבנה טריבונה ישיבה אל מול נוף הים בגבול מצוק ויוקמו מרפסות עם פינות תצפית ומרגוע ומתחם לפעילות יוגה.

ראש העיר, תומר גלאם: "פרויקט טיילת 'יקותיאל אדם' יוצא לדרך בימים אלו כחלק מתנופת הפיתוח בכל רחבי העיר. עם סיומן של העבודות, תהפוך הטיילת החדשה את השטח השומם למרחב ציבורי ירוק וחווייתי בעל הצללה טבעית וחשוב ביותר – תוך פיתוח ושימור חורשת האשלים ושיקום הפסיפס במקום. לאורך צדה המערבי והמזרחי של הטיילת ישודרגו המדרכות לרווחת התושבים ויתווספו שבילי אופניים בצדה המערבי על מנת להשלים את החוויה עבור הרוכבים."

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.