אשקלון רצה לזכרו של סמ"ר נתנאל מושיאשוילי ז"ל

כאלף משתתפים לקחו חלק במרוץ השני לזכרו של החייל תושב העיר שנפל בעת מילוי תפקידו

זו השנה השנייה שעיריית אשקלון באמצעות המחלקה לספורט ובשיתוף משפחתו של הסמ"ר נתנאל מושיאשוילי ז"ל מקיימת את המרוץ לזכרו.

ביום שישי האחרון, 13.05.2022, כאלף משתתפות ומשתתפים לקחו חלק במרוץ השני לזכרו של החייל תושב העיר שנפל בעת מילוי תפקידו.

המרוץ כלל שלושה מסלולים תחרותיים של: 10 ק"מ, 5 ק"מ ו-2 ק"מ עממי. המרוץ החל מנקודת הזינוק ברח' יפה נוף (החניון הסמוך לאשקלונה).

בתאריך י"א בסיוון תשע"ב, 1.6.12 חדר מחבל מגבול עזה וחתך את הגדר וחדר לתוך שטח ישראל סמוך לקיבוץ נירים. סמוך לפנות בוקר התקבלה התרעה על נגיעה בגדר וכוח גדוד 12 של גולני הוקפץ למקום. המחבל החמוש הפתיע את הכוח ופתח באש. מהירי נהרג נתנאל ז"ל והמחבל חוסל. בעוד שמונה חודשים היה אמור להשתחרר משירות סדיר.

צילום: sportphotography

נתנאל היה בן 22 בנופלו, הוא הותיר אחריו הורים וחמישה אחים ואחיות – יפית, מיכאל, צליל, אריאל ואלעד.

היוזמה המסורתית מצטרפת לפעילות העירונית הרחבה למען הנצחת וזיכרון חללי צה״ל תושבי העיר. בתוך כך, לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, הפיקה עיריית אשקלון פרויקט פודקאסטים בקולם של הורים, ילדים ואחים שכולים, המשתפים את סיפור יקיריהם שנפלו ומדברים על אבדנם האישי והשכול שפקד אותם.

במסגרת הפרויקט מושיאשוילי יעקב, אביו של החלל נתנאל מושיאשוילי ז"ל סיפר את סיפורו של נתנאל ומשפחתו. להאזנה לסיפורו של נתנאל מושיאשוילי ז"ל ביישומון ספוטיפיי: https://spoti.fi/3F8gFL5

ראש העיר, תומר גלאם: "ישנן דרכים רבות לזכור ולהנציח. אחת מהן אנחנו מקיימים כבר שנה שנייה באשקלון במרוץ לזכרו של סמ״ר נתנאל מושיאשווילי ז״ל, בן העיר, שנהרג בפעילות מבצעית בעזה לפני עשר שנים. לאורכה של רצועת החוף, בעיר שבה גדל והתחנך, ויחד עם בני המשפחה ומאות רצות ורצים מכל רחבי הארץ הוקרנו את זכרו ואת מורשתו, בפעילות שכל כך אהב. יהי זכרו ברוך."

מושיאשוילי יעקב, אביו של נתנאל מושיאשוילי ז"ל: "ביום שישי התקיים מירוץ ווינר נתנאל ה-2 לזכרו של החייל נתנאל מושיאשוילי הי"ד אשר נפל בקרב עם מחבלים באזור כיסופים בתאריך 1/6/12. מאז נפילתו של נתנאל המשפחה עושה פעילויות רבות למען תשובי העיר אשקלון ואחד מהם הוא המירוץ, מטרת המירוץ מעבר לחוויה משפחתית ,הנאה ופעילות ספורטיבת היא הבאת סיפור חייו של נתנאל לתודעה הציבורית בעיר אשקלון ובשאר חלקי הארץ. על מלאכת ההפקה והוצאה לפועל של המירוץ היה אמון אבי מושיאשוילי( דוד של נתנאל), אשר חשב על כל פרט  בשיתוף פעולה מלא עם מחלקת הספורט באשקלון. כמות המשתתפים הייתה כ-1200 איש אשר כלל קבוצות ריצה מעיר אשקלון ומחוצה לה, חיילים מגולני ונח"ל, תלמידים מביה"ס מקיף ה. תודה ענקית לכל נותני החסות וכמובן לראש העיר מר תומר גלאם. בשביל המשפחה הארוע היה ארוע מרגש ועוצמתי לאור נוכחות גדולה של משתתפים  אשר הביא להנצחת זכרו של נתנאל."

צילומים בידיעה: אלדד עובדיה /  sportphotography

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.