אשקלון: שירות חדש במוקד העירוני לכבדי שמיעה וחרשים

מהפכת השירות נמשכת: שירות חדש במוקד העירוני לכבדי שמיעה וחרשים

כמו כן, העירייה רכשה מאות מסכות שקופות לנציגי השירות על מנת לאפשר לכבדי שמיעה לקרוא את השפתיים שלהם

בעיצומו של חודש שוויון זכויות אנשים עם מוגבלויות: בשבוע שעבר נפגש ראש העיר, תומר גלאם, עם תושבת העיר, רחלי בישלה, כבדת שמיעה הנשואה לבעל חירש ובישר לה על השירות החדש של העירייה לטובת כבדי שמיעה וחרשים: כתובת דואר אלקטרוני שתהיה מאוישת במוקדנים בשעות וימים קבועים ואלו יסייעו להם בקבלת שירות מהעירייה 'אונליין'. 

המדובר בשירות, ראשון מסוגו בעירייה, שנולד כתוצאה מפנייתה של התושבת לראש העיר בבקשה לסיוע בתחום, זאת לאחר שבמהלך הסגר והאיסור על קבלת קהל, היא נתקלה בקשיי תקשורת עם נותני שירות שונים בשל אי היכולת לקרוא שפתיים או לתקשר באמצעות שיחה טלפונית.

השירות החדש, עבור התושבים החירשים וכבדי השמיעה בעיר, זמין מעתה בכתובת הדואר האלקטרוני: negishut@ashkelon.muni.il בימים ראשון וחמישי בין השעות 09:00-11:00 ובימי שלישי בשעות 13:30-15:30.

בתוך כך, רכשה עיריית אשקלון מאות מסכות שקופות לטובת כבדי השמיעה והחרשים שיוכלו לקרוא את השפתיים של נותני השירות ברגע שתתאפשר מחדש קבלת הקהל במשרדי העירייה. המסכות נרכשו מעמותת 'מעגלי שמע' הפועלת למען שילובם המיטבי של אנשים חרשים וכבדי שמיעה במעגלי החיים.

ראש העיר, תומר גלאם: "השירות לתושב נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו ורואים זאת הלכה למעשה. לצד פעולות מתקדמות שאנחנו עושים, אנחנו פורצים דרך בתחום הנגישות לכבדי שמיעה וחרשים ולראשונה, יינתן להם מענה אנושי זמין ונגיש במוקד העירוני. נמשיך לפעול לשדרוג חוויית השירות של התושבים, בכל תחומי החיים".

תושבת העיר אשקלון, רחלי בישלה: "באתי להשמיע את  ה"קול" של הקהילה, ההתמודדות עם קשיים אלו לפני הקורונה היו לא קלים אך בעקבות הנגיף הפכו לבתי אפשריים. כולם עוטים מסכה וזה  מאוד קשה, מאחר ואנחנו לא יכולים לקרוא את השפתיים של הדובר. אני מקווה שנוכל להוביל מפה יותר הכלה ויותר מודעות כדי שזה ישפיע על עוד מקומות ציבוריים, שילמדו מעיריית אשקלון. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לראש העיר תומר גלאם, על העשייה בתחום ולמנהלת אגף שירות ודוברות בעיריית אשקלון, אושרה צרויה ולמנהל המוקד העירוני, אריה אוחיון, ששותפים לעשייה המבורכת. מקווה שמפה רק נצמח".

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.