ביטוח עסק – נקודות חשובות שצריך להתייחס אליהן

ביטוח עסק – נקודות חשובות שצריך להתייחס אליהן

כל בעל עסק אשר מחזיק ברשותו נכס, מלאי, ציוד ופריטים אחרים שהם חיוניים לעסק אשר בלעדיהם הוא לא יכול להתקיים, חייב לרכוש פוליסת ביטוח אשר תאפשר לו להגן על העסק מפני סיטואציות שונות.

ביטוח עסק הוא אחד הכלים החשובים ביותר של בעלי עסקים בשביל לשמור ולהגן על עצמם ועל העסק שלהם, בין אם זה מפני גניבות, פריצות, בין אם זה מפני אסונות טבע, נזקים שעלולים להיווצר במבנה, ובין אם זה בהיבטים שונים שקשורים להתנהלות מול עובדים, לקוחות וגורמים אחרים.

השקעה לטווח ארוך

הרבה מאוד בעלי עסקים מתלבטים בשאלה האם משתלם להם לרכוש ביטוח עסק, שכן הם לא מדמיינים מצב שמשהו באמת עלול לקרות לעסק בכלל ולמבנה בפרט, וכן הם לא מדמיינים סיטואציה בה הם ייתבעו ויידרשו לשלם פיצויים כאלה ואחרים.

אך כפי שאנחנו יודעים, אסור לקחת סיכונים ובוודאי לא כאלה שעלולים לייצר נזק כלכלי, נזק שעלול לפגוע בתפקוד של העסק וביכולת שלו לעבוד. מעבר לזה, צריך לזכור, שחלק מסוים מתהליך התפקוד הסביר של העסק, תלוי בכך שהוא יהיה מוגן, מפני סיטואציות שונות, כמו אלו שפוליסת ביטוח יכולה להגן עליו. על כן, מדובר בהשקעה חכמה לטווח ארוך, גם אם היא מחייבת עלויות מסוימות מדי שנה.

האם כל אחד צריך לרכוש ביטוח?

בעיקרון, לא כל אחד נדרש לרכוש ביטוח עסק. אנשים שלא מחזיקים ברשותם מבנה, נכס והעבודה שלהם מתנהלת בדרכים שונות, כולל בלי להיעזר במלאי וציוד, אזי שאין סיבה שהם ירכשו פוליסה שכזו.

מנגד, צריך לציין שכמעט כל בעל עסק, בעל מקצוע, צריך לבחון האם יש פוליסות שיכולות להגן עליו, בין אם זה מבחינה כלכלית ובין אם זה מבחינות אחרות. פוליסה כזו, היא רק סוג אחד שיכולה להתאים לבעלי עסקים ובעלי מקצוע, מתוך מגוון רחב של פוליסות שונות.

נקודות שצריך להתייחס אליהן לפני שרוכשים פוליסה

כפי שאנחנו יכולים להניח, כל חברה מציעה מסלולים שונים עבור בעלי עסקים ובעלי מקצוע, ומגוון רחב של פוליסות ביטוח לעסקים. חלק מהחברות מציעות פוליסות כלליות, רחבות, אחרות מציעות גם פוליסות ספציפיות שמתאימות לסוג מסוים של עסקים על פי אפיונים כאלה ואחרים.

בכל מקרה, כאשר ניגשים לרכוש פוליסה לעסק, צריך לבחון מספר נקודות:

ראשית, יש לוודא שהפוליסה מכילה את כל הפרמטרים הנדרשים עבור העסק. בין אם זה בהתייחס לסוג המבנה, למאפיינים שקיימים בתוכו, סוג העבודה שמתבצעת בו, וכן לכל סוג נזק אפשרי (בין אם הוא ייחודי ובין אם הוא כללי).

שנית, יש לבחון מה עלויות הפוליסה וכן איזה סכום צריך בעל העסק להשקיע בחלק של השתתפות עצמית.

שלישית, חשוב לוודא אילו תוספות צריך להוסיף, במקרים מסוימים, בהם חברת הביטוח לא מבטחת את העסק ואת המבנה בכלל.

צילום" freefix

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.