בילוי לא נעים

כשש שנים לאחר שנפגע- 300 אלף שקלים פיצוי לילד מאשקלון שנפל ממתקן מתנפח בפעילות בחופשת הקיץ, את הילד ייצג עורך הדין איל כהן.

זהו, החופש הגדול מאחורינו וביום ראשון צפויים להתחיל מאות אלפי תלמידים את הלימודים במסגרות השונות. מי מאתנו לו יש ילדים קטנים, בוודאי היה לא פעם ולא פעמיים ב"מתנפחים" לילדים במהלך הקיץ בניסיון לצאת קצת עם ילדיו לפעילות מחוץ לבית. כך בדיוק, לפני כשש שנים, עשו גם הוריו של ילד מאשקלון, אלא שלצערם אותו בילוי הסתיים בבית החולים.

בעיצומה של חופשת קיץ בשנת 2013 הגיע הילד עם הוריו לפעילות לילדים באחת משכונות העיר. במהלך הפעילות, כמו פעמים רבות, הוצבו דוכני פעילות ביניהם גם קיר טיפוס מתנפח. העיקרון ידוע וברור, הילדים מטפסים, ובתחתית הקיר ישנו משטח מנופח שאמור למנוע חבלה, גם במקרה שהמטפסים נופלים אליו מגובה רב. אלא שהפעם, המציאות הייתה שונה. במהלך הטיפוס, נפל אותו ילד ונחבל בעוצמה ברגלו, כאשר המשטח מתחת לקיר לא היה מנופח דיו. כשהוא זועק מכאבים, פונה הילד כשהוריו מלווים אותו לבית החולים "ברזילי" באשקלון. בצילום שעבר התברר כי הוא סובל בשבר בקרסול בעקבות הנפילה. מספר ימים לאחר שגובס, עבר הילד ניתוח לאיחוי השבר בבית החולים.

לאחר המקרה פנו הוריו של הילד לעורך הדין איל כהן – ממשרד עורכי הדין כהן- קריסי המתמחים בדיני נזיקין – בבקשה כי יסייע להם. "התאונה אירעה עקב רשלנותה הבלעדית של הנתבעת ו/או מי מטעמה", טען עו"ד כהן בתביעה שהגיש נגד חברת ההפקה של האירוע . עוד טען עו"ד כהן כי הנתבעת "הנהיגה שיטת עבודה לקויה … העסיקה מנהלים ומפקחים שאין להם את הכישורים להפעיל מתקנים מתנפחים בכלל, וקיר טיפוס בפרט בצורה בטוחה…נמנעה מלהציב אנשי צוות בתחתית המתקן, אשר יפקחו ויעקבו אחרי לחץ האוויר בחלקו התחתון של המתקן ..לא מילאה אחר חובת הזהירות המושגיות והקונקרטיות כלפי התובע". כן נטען בתביעה כי בעקבות הפגיעה נגרמו ויגרמו לתובע הוצאות בגין הוצאות נסיעה בעבר ובעתיד, הוצאות רפואיות בעתיד בין השאר בגין טיפולים אלטרנטיביים, הוצאות שיקום, צער כאב וסבל ופגיעה בפוטנציאל ההשתכרות שלו בעתיד. כאמור, לאחרונה, הושג הסכם פשרה בין הצדדים, ובשבוע שעבר קיבל הילד בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בעקבות הפגיעה 300 אלף שקלים.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.