במלאת שנתיים – עצרת חיזק לזכרו

עצרת חיזוק והתעוררות לזכרו של הגאון רבי מאיר רווח זצ"ל  מעמודי התווך ומקימי עולה של תורה והלכה באשקלון

במלאת שנתיים למקים עולה של תורה, מעמודי ההלכה וההוראה באשקלון, אשר העמיד תלמידים הרבה הגאון הרב מאיר רווח זצ"ל חבר לשכת הרה"ר רב שכונת 'שמשון' ורב בית הכנסת "תורה ותפילה", התקיים עצרת מספד והתעוררות בבית הכנסת "תורה ותפילה" בהשתתפות קהל רב ורבנים חשובים.

לאחר תפילת מנחה נשאו דברים הרבנים הגאונים: הרב יצחק אבוחצירא רו"כ "זכרון ישראל", הרב אופיר כהן מרבני העיר אשקלון,  הרב יצחק אביטן רב שכונה והרב מיימון מלכה חבר לשכת הרבנות ומחבר ספרים רבים על מכמני התורה.

הרבנים הזכירו את הפס' מהפרשה 'אדם כי ימות באוהל', שהרב זצ"ל תמיד היה ממית עצמו באוהלה של תורה, האיר בתורתו את העיר אשקלון ובפרט כאן בקהילה ובבית הכנסת בשיעורי ההלכה הנודעים שנהג למסור מידי יום ביומו.

כשנפגשו עימו, שוחח בדברי תורה, ידע ללמוד בעיון, היה מלא וגדוש בידיעת ההלכה, היתה לו שמחה גדולה כשהיו מדברים בדברי תורה, זכה לקרב אנשים ולהחזירם בתשובה מתוך דרכי נועם ומתיקות התורה שהיה מאהיב על סביביו, ידע את מקורות ההלכה בים השו"ת בכל חלקי השו"ע באופן ברור ובהיר וכל דרכיו היה בבחינת 'והצנע לכת', תמיד היה צנוע בהליכותיו וממעט לצאת ולהשתתף בארועים פומביים.

לכן הרב זצ"ל מלמד אותנו שעל כל אחד ואחד מאיתנו "לקחת צידה לדרך" והצידה לדרך היא ללמוד ולעסוק בתורה בכל עת.

התמדתו בלימוד התורה כשכל היום השקיעו בתורה בלימוד עיון בגמרא ובהלכה. התורה היתה כל משוש חייו, היה לו ידע עצום בתורה ובהלכה והכל היה מתוך עמל התורה ולכן זכה לכך.

הרב זצ"ל ידע להעביר את התורה בנעימות, להרגיש את השני את ה'בין אדם לחבירו', חבל על דאבדין, הפסדנו אדם גדול, יהי רצון שיעתיר בתפילה על כל המשפחה, נתחזק כולנו ללכת בדרכו להיות מחוברים לתורה ונזכה לגאולה השלמה במהרה.

ציבור המשתתפים בית הכנסת "תורה ותפילה"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים ההמגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל: eliko25@gmail.com

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.