עיריה

בנתיבות פחות מ-100 חולים פעילים

‏בנתיבות הבוקר לפי נתוני משרד הבריאות חל שיפור עצום ונכון להבוקר יש בעיר רק כ-100 חולים פעילים מתוכם 42 מאמומתים בשבוע האחרון.

בהודעה שיצאה מטעם עיריית נתיבות הודיעו כי השיפור שחל בעיר בנתוני התחלואה הוא בעקבות אכיפה מוגברת של משטרת נתיבות ויחידות האבטחה והפיקוח של העירייה.

בשבועות האחרונים המריצה תחנת משטרת ישראל בנתיבות בשיתוף עם יחידת השיטור העירוני ויחידת אופק את פעולות האכיפה כנגד מפירי הוראות משרד הבריאות, לרבות חובת עטיית מסכה, מניעת התקהלות ומגבלות פתיחת של עסקים, פעילות שהתעצמה במהלך ימי הסגר עליו הכריזה הממשלה, בתוכם הצבת מחסומים בכניסה לעיר וסיורים במוקדים בהם קיימת היתכנות גבוהה להתקהלות, כדוגמת מרכזי קניות וסופרים. יודגש לעניין זה כי עוד טרם החל הסגר יזם ראש העירייה פניה למפקד המחוז הדרומי של המשטרה על מנת שזו תשקיע מאמץ גדול תוך תגבור כוחות על מנת להבטיח שמירה על הנחיות משרד הבריאות במרחב הציבורי.

לאור העובדה שפקחי העירייה אינם מוסמכים לתת דו"חות על פי הדין הבטיח זוהר כי העירייה תעמיד לרשות המשטרה כל סיוע אפשרי, לרבות שיתוף פעולה מלא של יחידות האבטחה והבטחון של העירייה. יחידות האבטחה והפיקוח של העירייה פעלו אף הם לאכיפה מוגברת של חוקי העזר העירוני ככל שהדברים נוגעים להוראות משרד הבריאות ונתנו דו"חות גם לעסקים שהתנהלו בניגוד להוראות הדין.  מיותר לציין כי למרות היות תחנת המשטרה בנתיבות קטנה ביחס לגודל האוכלוסיה ולהיקפי הפעילות היא עשתה מאמץ יוצא דופן על מנת לתגבר כוחות ולעבוד במשמרות על מנת לאכוף את ההוראות ועל כך מגיע להם כל השבח. על פי הנתונים בחודשים שבין אפריל לאוקטובר ניתנו בנתיבות 1,800 דו"חות בגין הפרת הוראות שונות וכן  247 דו"חות אזהרה, מתוכם 18 ד"חות בגין הפרת חובת בידוד ו-19 דו"חות בגין הפעלות עסקים שהפעלתם נאסרה. פעילות זאת, נשאה פרי ובימים האחרונים ניתן היה להבחן בשינוי מגמה בנתוני התחלואה בעיר שירדו בצורה משמעותית.

"המלחמה בקורונה דורשת מאיתנו לעשות גם פעולות לא נעימות של אכיפה אבל אנחנו נחושים לבצע את כל מה שנדרש כדי לשמור על החיים, על הבריאות של כלל תושבי העיר. יחד עם זאת, ברור לכולם שאי אפשר להעמיד אנשי אכיפה בכל פינת רחוב ולכן מוטלת חובה על כל אחת ואחד מאיתנו לגלות אחריות, להפגין סולידריות, לשמור מכל משמר על ההוראות ולדאוג שגם הסביבה שלנו שומרת על הוראות. זו לא קלישאה ולא הערכה או תחזית, זו עובדה: מדובר בהוראות מצילות חיים ואני קורא לכלל תושבי העיר בכל לשון של בקשה שמרו על ההוראות כי רק כך ננצח את הקורונה", אמר ראש העירייה, יחיאל זוהר.  

הקרב על הקרדיט

אבל כאן לא נגמר הסיפור תושבים זועמים כי אכיפה איכותית בעיר אף פעם לא היתה, והירידה בתחלואה קשורה לסגר שהוכיחי כי ברמה הארצית בכל הערים ירד קצב ההדבקה בקצב משביע רצון. אותם תושבים ביקשו להמשיך לשמור על ההנחיות בכדי שיוכלו לפתוח את מערכת החינוך והעסקים בהקדם. נמשיך לעקוב…

עיריה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.