גני הילדים והצהרונים באשקלון יפתחו מחר

בזכות ההיערכות המוקדמת של העירייה: גני הילדים והצהרונים באשקלון יפתחו מחר ביום ראשון.


בהתאם לירידה בנתוני התחלואה בעיר והמעבר לעיר צהובה, ובהמשך להודעת קבינט הקורונה, הלימודים בגני הילדים באשקלון יחזרו ביום ראשון הקרוב, 18.10.20 כולל מערך הצהרונים שיפעל בשבוע הראשון עד השעה 16:00. החל מהתאריך 25.10.20 יפעלו הצהרונים עד השעה 17:00. הצהרונים יכללו הזנה וכמובן, פעילות פדגוגית מהנה ומעשירה.


במינהל חינוך מוסרים כי החזרה של הילדים תיעשה על פי המתווה שקבע משרד החינוך ולפיו הלמידה תימשך 6 ימים בשבוע בקבוצות של עד 35 ילדים במסגרת החינוך הפורמאלי ובמסגרת החינוך הבלתי פורמאלי, בצהרונים, בביצוע החברה העירונית אשקלון, עד 28 ילדים, כולל אפשרות לאיחוד של עד שלושה גנים. 
כמו כן, החל מאתמול ובמהלך היום, כל גני הילדים עוברים ניקיון וחיטוי כדי להכין אותם לשובם של הילדים והצוותים החינוכיים. 


בתוך כך, ביום (חמישי) בוצעו, ביוזמת העירייה, בדיקות לעשרות גננות וסייעות במתחם שהוקם בהיכל התרבות בעיר, כפעולת מנע של מקרי הדבקה במוסדות החינוך. 
בשירות הפסיכולוגי החינוכי פרסמו מספר עקרונות מנחים לצוותים החינוכיים בגנים כהכנה לחידוש הלימודים והם מעניקים תמיכה מלאה בצוותי ההוראה ובילדים, ככל שיידרש.
ראש העיר, תומר גלאם: ״בזכות היערכות מוקדמת שביצע מינהל החינוך, הלימודים בגני הילדים באשקלון יתחדשו כבר ביום הראשון הקרוב, כולל פעילות מערך הצהרונים. במסגרת ההיערכות, נקראו אתמול עשרות גננות וסייעות לבצע בדיקות קורונה ואנו מברכים על ההיענות הרבה לכך. הדבר תורם לשקט הנפשי שלהן וגם שלנו. אנו מברכים על חידוש הלימודים בגני הילדים ועל החזרה המסתמנת לשגרה. נעשה את כל הנדרש כדי להבטיח פעילות תקינה של המסגרות וכמובן את שלומם ובריאותם של הילדים. מאחל לילדים המתוקים ולהורים היקרים חזרה בטוחה, בריאה ונעימה לשגרת הלימודים״.

ראש מינהל חינוך ותנו״ס, יובל זוזט: ״אני מברך את ילדי הגנים וצוותי ההוראה עם שובם למסגרות ומאחל לכולנו בריאות איתנה וחזרה מהירה לשגרה מלאה״. 

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.