ההכרזה שהפתיעה את מסיימי המסכת של הכולל לחרדים עובדים באשקלון

במהלך סעודת מצווה של סיום מסכת שנערכה בכולל 'ליבנו בתורתו' הופתעו המשתתפים בבשורה שתשנה להם את החיים.

תושבי העיר אשקלון מכירים כבר חמש שנים את היוזמה הנפלאה של 'רשת הכוללים ליבנו בתורתו' אשר מטרתה להנגיש את לימוד התורה באמצעות שיעור קבוע לחרדים עובדים יר"ש אשר להם היסטוריה ישיבתית, רשת כוללים זו פועלת הן בעיר אשקלון והן ברחבי הארץ.

כהוקרה על שעות, ימים וחודשים של לימוד תורה, ביום ראשון השבוע התקבצו הלומדים ונשותיהם, לאירוע סיום מסכת שנערך בפאר והדר בהתאם למתווה משרד הבריאות.

את הערב הנעים הזמר והפייטן ישראל איבגי אשר אף הוא נמנה בין משתתפי השיעור הקבוע, בליווי הקלידן אבי בוזגלו, על השולחנות הוגשו מיטב הנתחים מבית בוטיק הבשרים 'מי ומו' וכהכנה לחג הפורים גם השתייה הייתה כדת.

במהלך הערב, ראש הכולל הרב ליאור ועקנין שליט"א שיבח את הנשים ששולחות את בעליהן ללמוד תורה על אף השעות הלחוצות והצורך החיוני שלהם בבית, ואף דאג הרב לחמם את ליבות הלומדים ברצון עז להמשיך ולהגיע לשיעור הקבוע תוך הבנה שהתורה היא חיינו.

הוגה הרעיון של רשת הכוללים ליבנו 'בתורתו' הוא תושב העיר אשקלון יוסי לחיאני אשר ראה צורך וחובה להקים מסגרת של שיעורי תורה אשר תתאים לקהל רחב של חרדים עובדים ברחבי הארץ. במהלך הערב סיפר לחיאני לקהל בהכרזה רשמית על היוזמה של עיריית אשקלון על שבשנה הבאה יקימו ת"ת וגן ילדים המיועד למשפחות של חרדים עובדים שישלב בתוכו תורה, דרך ארץ ומקצועיות.

עשרות משפחות אשר ייחלו למענה תורני לצד לימודים ברמה גבוה התרגשו לנוכח הבשורה. לחיאני עדכן מטעם העירייה ומחלקת החינוך החרדי כי במוסדות אלו עתידים להיות שותפים בכירי צוות החינוך אשר כל מטרתם היא להוביל ולנתב ברגישות רבה את הילדים.

מהלך זה זכה לברכת הדרך של קברניטי העיר וצוות מינהל החינוך מתוך רצון לספק את הצרכים הברורים של החרדים העובדים שמתגוררים בעיר, ת"ת ממ"ח 'ליבנו בתורתו' חרט על דיגלו לאפשר לילדים לבנות את עתידם בכל דרך שבה יבחרו כשיגדלו.

פתיחת גן ותלמוד תורה זה, יעניקו לילדים את הכלים לשמור זה לצד זה דרך ארץ ותורה, תצמיח אותם הן בקודש והן במקצועות החול וכלשון השיר 'וזכני': להיות חכמים ונבונים אוהבי ה' יראי אלוקים אנשי אמת זרע קודש בה' דבקים.

עוד הוסיף לחיאני כי לאור הביקוש עדיין אפשר להמשיך ולהירשם באתר העירייה לשנת הלימודים הבאה.

מהנהלת הכולל 'ליבנו בתורתו' ביקשו להודות לעיריית אשקלון ולסגן ראש העיר הרב אברהם עשור, למועצה הדתית ולעומד בראשה הרב שלמה פרוור – על התמיכה והסיוע לאורך כל הדרך בכולל ובקהילה.

צילום: אלבום פרטי

1 תגובה
  1. רותי אומר

    ישר כח אדיר לכם. תמשיכו להפיץ תורה ולהאדירה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.