הצלחה גדולה למבצע 'הכן אופניך לקיץ' באשקלון

עשרות רוכבי אופניים נהנו מבדיקה ותיקון – במימון העירייה; ראש העיר: "פועלים במגוון דרכים לאפשר לתושבים נסיעה בטוחה" 

עיריית אשקלון, באמצעות המטה העירוני לבטיחות בדרכים במינהל החינוך, יצאה בשבוע שעבר במבצע 'הכן אופניך לקיץ', במסגרתו הוזמנו תושבי העיר למרכז ההדרכה לבצע בדיקה ותיקון של האופניים הפרטיים שלהם – ללא עלות כספית. 

לפעילות הגיעו עשרות רוכבי אופניים ומשפחות עם זוגות אופניים מכל הסוגים ואת הרוכבים קיבלו צוות מרכז ההדרכה. האופניים עברו בדיקה ובוצעו תיקונים בליקויים שנמצאו. כל משתתף קיבל אישור על בדיקת תקינות האופניים ויצא עם קסדה מתנת המטה העירוני לבטיחות בדרכים.

מבצע זה מתווסף לפעילות הסברה נרחבת בנושא הרכיבה הנכונה על אופניים שהתקיימה במהלך השנה בכל בתי הספר היסודיים והתיכוניים. התלמידים עברו סדנה עיונית ומעשית והתנסו ברכיבה בסימולטור של אופניים חשמליים המדמה מציאות של רכיבה בכביש. הסדנה כללה אמצעי המחשה וניתוח תאונות דרכים. במקביל, העירייה הכשירה פקחים שמבצעים אכיפה של התקנות החדשות לרוכבי האופניים שעוברים על החוק ומסכנים את הולכי הרגל ואת הנהגים. 

באשקלון פועל מרכז הדרכה מתקדם בו תלמידים מכיתות א'-ו' מגיעים ללמוד את כללי החצייה והרכיבה על אופניים. במהלך הפעילות התלמידים רוכבים במגרש ההדרכה המדמה צומת וכבישים מרומזרים. לצד כל אלו, מטה הבטיחות פרסם ברחבי העיר על המדרכות את תקנות התעבורה והקנסות.

ראש העיר, תומר גלאם, המשמש כיו"ר מטה הבטיחות: "המבצע החשוב הזה, שיכול להציל חיים הלכה למעשה, הפך למסורת ואני מברך על כך ועל ההיענות הגדולה של התושבים לקחת אחריות על השימוש באופניים חשמליים ולדאוג לתקינותם, בשיתוף העירייה. הן כראש עיר והן כיו"ר המטה העירוני לבטיחות בדרכים אני רואה חשיבות גדולה בתחום הבטיחות בדרכים ואנו פועלים במגוון דרכים לאפשר לתושבים נסיעה בטוחה, בהן שיפור התשתיות בכבישים, הקמת מעגלי תנועה והוספת שבילי אופניים לטובת בטיחותם של הנהגים והרוכבים".

מנהלת המטה העירוני לבטיחות בדרכים, רות אטיאס: "מבצע זה ממשיך את פעילויות ההסברה שמקיים מטה הבטיחות במוסדות החינוך במהלך כל השנה במטרה לשנות הרגלי התנהגות בכביש בעיקר בקרב הרוכבים על אופניים חשמליים. אני מבקשת להדגיש את החשיבות ברכיבה נכונה, חבישת קסדה, רכיבה בשביל אופניים והצטיידות באביזרי בטיחות. ומכאן אני רוצה לשלוח איחולים לכל התלמידים לחופשה נעימה ובטוחה בדרכים".


צילום: פרטי

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.