הקורונה בנתיבות: יחיאל זוהר נפגש עם רבנים וראשי קהילות

במסגרת המאמצים שמשקיע ראש העיר לרתימת מנהיגי ופעילי ציבור מכל שדרות האוכלוסיה להעמקת המודעות לשמירה על כללי הריחוק החברתי על פי הנחיות משרד הבריאות, קיים זוהר ישיבת עבודה עם רבנים וראשי קהילות בשיתוף עם נציגי קופות החולים במטרה לתת המענים הנדרשים לצרכי הקהילות, לרבות בדיקות קורונה, לבצע את כל ההכנות הנדרשות גם לפתיחת שנה"ל וגם לקראת תפילות הימים הנוראים וחגי תשרי ובעיקר להפעיל את מלוא ההשפעה להעמקת המודעות של התושבים לשמירה על הנחיות משרד הבריאות. במפגש זה השתתפו רב העיר, הרב פנחס הכהן, רבני הקהילה, הרב שמואל מונטג והרב דנין דנין, הרב יורם סופר, הרב יישר אדרעי, הרב שילת, אבשלום חורי וכן הרופא המחוזי פרופ' גדלביץ והרופאה המחוזית מקופ"ח מכבי, ד"ר אראלה רות לוי.

במהלך השיחה ולאחר שהציג את נתוני התחלואה בעיר, פרס זוהר את דרכי העבודה והמאמצים שהעירייה משקיעה על מנת לצמצם את מימדי התחלואה בעיר, בהם חלה עליה מדאיגה בשיעורי החולים והבהיר כי פנה למשטרה ולפיקוח לפעול ללא פשרות לאכיפת כללי הזהירות של: שמירת מרחק ועטיית מסכה במרחב הציבורי. בהקשר זה הבהיר זוהר כי להתרופפות במשמעת התושבים יש השפעה על מצב התחלואה. "אנחנו יכולים למצוא את עצמינו מוכרזים כ"עיר אדומה" ואף אחד לא רוצה להגיע לשם, כי מדובר בהטלת מגבלות תנועה ובשיבוש אורחות החיים ולכן חייבים להעמיק את האכיפה בלי פשרות. בהקשר זה הדגיש זוהר כי מתקיימת חשיבות רבה לשמור על כללי הריחוק החברתי ולהקפיד להנחות את אנשי הקהילה להימנע מריכוזי משפחות ואירוחים גדולים ככל האפשר באשר הדבר עלול ליצור חשיפה לסכנת הידבקות. זוהר קרא לרבנים לעודד את התושבים לבצע בדיקות, להקפיד על מסכה במרחב הציבורי ולהקפיד על כך שחייבי בידוד לא יפרו חובת בידוד וככל שנדרשת יציאה למלונית של חולים מאומתים העירייה תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי להסדיר זאת

תמונה מהמפגש שהתקיים. צילום: יאיר כהן

עוד הבהיר זוהר כי העירייה נערכת לפתיחת שנה"ל הקרובה בהתאם בהתאם לכללים המחמירים ביותר של משרד הבריאות, לרבות הפעלת תוכנית "לומדים בטוח" של המשרד החינוך, לרבות לימודים בקפסולות מקום שהדבר נדרש ועל הרבנים לוודא שבכל מוסדות החינוך מופעלים כללי התנהגות של זהירות על פי הנחיות משרד הבריאות. כמו כן הבהיר זוהר כי בימים אלה כתב מכתב לכל הרבנים, הגבאים ומתפללי של בתיהכנ"ס לפיו העירייה תסייע ואף תעודד תפילות במניינים חליפיים שיווסתו את מספר המתפללים למניינים לפי הנחיות משרד הבריאות תוך שמירה על כללי ריחוק חברתי ומניעת התקהלויות אסורות בבתיהכנ"ס. "אנחנו חייבים להפנים שכל מי שחושף את עצמו לסכנה במרחב הציבורי, מביא עימו את הסכנה הביתה, למשפחה ולילדים". זוהר הבהיר כי העירייה תעמיד לרשות המתפללים בימים הנוראים ובחגי תשרי מבנה ציבור, כיתות לימוד, גנים, מקלטים ושטחי ציבור פתוחים ואף תהיה נכונה לסייע לכל מי שחפץ לקיים מנין בגינה או במרחב פתוח, בהצללה ובהשאלת ציוד ככל שייפנו מבעוד מועד לעירייה.

פרופ' גדלביץ – סקר את מאפייני המחלה והתחלואה במחוז דרום ונתיבות בפרט כמוקד בעייתי המשקף יחס הכפלה של החולים בנתיבות גבוהה מהממוצע הארצי.

דר' אראלה רות לוי: סיפרה על התמודדות הקופות ומאפייני המחלה ,חשיבות בריאות תושבי העיר ומשמעויות ההדבקה והסיכון ,העבירה מס' טלפון לשיח קו ישיר של הרבנים שאלות תשובות מול רופאי הקופה.

במהלך הפגישה הביעו כל המשתתפים תמימות דיעים באשר לצורך להפעיל את מלוא ההשפעה של רבנים, ראשי קהילות ומובילי דעת קהל במאמץ להעמיק את המודעות של הציבור לשמור מכל משמר על כללי הריחוק החברתי ובעיקר את הנחיות משרד הבריאות: שמירה מרחק, עטיית מסכה, הגיינה ונקיון.

צילום: יאיר כהן

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.