התייחסות עיריית נתיבות לאנטנה המערב העיר

מסתמן פתרון לבעיית הקליטת הסלולארית במערב נתיבות: האנטנה תוזז למקום מרוחק יותר ממגורים

במסגרת המאמצים שהשקיע ראש העירייה על מנת להביא לידי פתרון את בעיית הקליטה הסלולארית בשכונות במערב העיר וכחלק מהמאמץ לשמור על האיזון שבין הצורך להקים אנטנה לבין הכורח לשמור על מרחק מאזורי מגורים מאוכלסים, הושגו בימים אלה הבנות עם חברות הסלולאר לגבי בחינת האפשרות להעתקת מיקום האנטנה בכ-100 [טש1] מטרים לכיוון מתחם תחנת הרכבת באופן שמיקומה יהיה מרוחק בכ-300 מטרים[טש2]  מסביבת מגורים מאוכלסת.  

כזכור,  עיריית נתיבות ניהלה מזה זמן רב מאבק מול חברות הסלולאר ומשרד התקשורת על מנת להבטיח קליטה סלולארית בשכונות במערב העיר. העדר קליטה באזור זה מהווה הפרה חובה צרכנית כלפי התושבים, מסב להם עוגמת נפש, גורם להם נזקים ואף פוגע ביכולת שלהם לקבל מידע בזמן אמת בימים רגישים חרום בטחונית. ברקע הדברים, עמדה דרישתה הקטגורית והבלתי מתפשרת של העירייה לשמור על האיזון הנכון בין הצורך להציב אנטנה ובין חובתה לשמור על בריאות הציבור מקרינה מייננת, באופן שהעירייה לא איפשרה (ואף הורתה בדין על הסרת אנטנה זמנית בסמוך לשכונת החורש) הצבת אנטנה בסמיכות קרובה לשכונות מגורים. עיריית נתיבות דחתה על הסף בקשות של חברות הסלולאר שלא עמדו במבחן זה שמצד אחד משפר קליטה ומצד שני שומר על בריאות הציבור.

בעקבות לחץ מוצדק מצד תושבי השכונות במערב העיר, הפעיל ראש העיר מכבש לחצים על שר התקשורת להתערבות רגולטיבית שיחייב את חברות הסלולאר למצוא פתרון. במסגרת זו פעלה העירייה, בתיאום עם חברות הסלולאר ומשרד התקשורת, לאיתור מקום להצבת אנטנה, במיקום בתחום תחנת הרכבת ובקצה המאוכלס של השכונות שעל פי חוו"ד מקצועית אינו כרוך בסכנת קרינה מייננת כמשמעותה על פי הדין ואף הוציאה היתר בניה כדין.

למרבה האבסורד אחרי שנים שתושבי השכונה מתלוננים ובצדק על העדר קליטה סלולארית, התארגה קבוצת מחאה מצד חלק קטן מהתושבים המתגוררים באזור מתוך חשש שמיקום האנטנה בתחומי התחנה עלול להביא לידי פגיעה בבריאות התושבים וזאת למרות שניתנו כל האישורים הרגולטיביים מצד המשרד להגנת הסביבה להצבת האנטנה במקום. אותם תושבים פנו לבית משפט והפעלת האנטנה שכבר הוצבה במקום הושעתה עד לקבלת החלטה. בימים אלה ובמאמץ למצוא פשרה ולהביא את הפרשה לידי גמר ולשביעות רצון התושבים, גובשו הסכמות בין העירייה לחברות הסלולאר על בדיקת אפשרות להזזת האנטנה בעוד 100 מטרים נוספים לכיוון תחנת הרכבת באופן שתהיה מרוחקת יותר מסביבת מגורים מאוכלסת מתוך תקווה שהסכמות אלה יביאו בשורה לכלל תושבי השכונה לשיפור הקליטה הסלולארית באזור.

לכתבה הקודמת בנושא: "הזיז את ההר" הישג משפטי מרשים ויוצא דופן לעו"ד האשקלוני, איתמר כהן.

https://sogrimshavua.co.il/%d7%94%d7%96%d7%99%d7%96-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%94%d7%a8/

צילום: אבי אלון

.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.