חולי קורונה בשדרות יקבלו ערכות בידוד

ביוזמת ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, יחל מפעל "שיאון מדיקל" בפיילוט ראשוני בעולם של חלוקת עשרות ערכות בידוד מיוחדות למשפחות בהן יש חולי קורונה. "אני מקווה שהמדינה תאמץ את המודל שלנו וכל משפחה שבה חולה קורונה תקבל את הערכה", אמר דוידי.


לא בחדרי כושר, במסעדות, או בחופי ים, דווקא בבית, בתא המשפחתי הסכנה האורבת לנו להידבקות בקורונה היא הגדולה ביותר. דו"ח מרכז המחקר של הכנסת, שנחשף בחודש שעבר מצא כי 65% מחולי הקורונה בישראל, שמקור החשיפה שלהם ידוע, נדבקו דווקא במקום שאמור להיות המוגן ביותר: בבית! מדובר בשרשראות הדבקה של  משפחות גרעיניות, שבהן אחד מבני המשפחה נדבק בקורונה ומדביק את האחרים.איך מתמודדים עם הצרה הזו?ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, פותח בפיילוט של חלוקת ערכת מיגון מיוחדת לתושבי העיר שנמצאו חולים בקורונה ונמצאים בביתם, במטרה לצמצם את שרשראות ההדבקה בבתים.העירייה תפיץ ל-50 מתושבי העיר, שנכנסו בימים האחרונים לבידוד, עקב היותם חולים בקורונה, ערכות מיגון מלאות, שמיוצרות במפעל המקומי: שיאון מדיקל, וכוללות ציוד מיגון נדרש והוראות מפורטות לגבי דרך ההתמגנות שיסייעו בקטיעת שרשרת ההדבקה הביתית.

בתקופת הפיילוט, תעקוב העירייה אחר היקף הנדבקים החדשים בבתי המבודדים בכדי לבחון את יעילות הערכות."זו גאווה עבורנו שמפעל 'שיאון מדיקל' נמצא בשדרות ומייצר מסכות ואמצעי רפואה אחרים לכל העולם", אומר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, "התרשמתי מאוד מקווי הייצור החדשים של המפעל ואני שמח שהנהלת המפעל נרתמה להצעתי לחלק את הערכות המיוחדות שהם הכינו למבודדים, חולי קורונה, בשדרות כפיילוט בחינם, בתקווה שהמדינה תאמץ זאת וכל מבודד יקבל את הערכה שכוללת אמצעים הכרחיים לכדי לעבור בידוד בצורה לפי ההנחיות והימנעות ככל הניתן ממגע עם אנשים אחרים". 

אריק בנאדו, סמנכ"ל מכירות, "שיאון מדיקל": "חצי שנה מסבירים לנו כיצד לנהוג מחוץ לבית (עטיית מסיכות, היגיינה, ריחוק פיזי), ומרכזים את מירב המאמצים לעצירת שרשרות ההדבקה בהתנהלות מחוץ לבית בסגרים, בסימון אזורים אדומים וירוקים, באיסור התקהלויות ועוד. בשיאון, הבנו כי 'מחפשים את המטבע מתחת לפנס, ולא במקום בו אבד'. את צמצום ההדבקה יש לעשות, ראשית ולפני הכל באמצעות הגנה על המרחב המשפחתי, כאשר מישהו מבני הבית נכנס לבידוד, שכן כשני שליש מההדבקות קורות בבתים, במסגרת הטבעית ביותר, ושם חייבים להתמקד. כחברה, המתמחה בייצור ואספקת ציוד מיגון לצוותים הרפואיים מפרוץ המגיפה צברנו ניסיון רב בדרכים להתמגן ביעילות. הבנו כי חיוני מאוד ליישם את כללי המיגון גם בבתים בהם יש מבודדים".

קרדיט לתמונה: דוברות עיריית שדרות

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.