חילופי שלטון

בברכתו ובתמיכתו המלאה של יחיאל זוהר ראש העירייה, הנוער קיבל ליום אחד את שרביט ניהול העיר, במסגרת יום חילופי השלטון.

יו"ר מועצת הנוער, עדי לוגסי שהחליפה את ראש העיריה, אמרה כי זו הייתה הזדמנות יוצאת דופן להבין את גודל האחריות המוטלת על קברניטי העיר, "אין ספק שדברים שרואים משם לא רואים מכאן ואנחנו מבינים היטב את המסר שהעובר לנו ושיום אחד אחריות זו תעבור אלינו".

הנהלת העירייה הבכירה לקחה ברצינות רבה את רעיון יום חילופי השלטון שכן לא היתה כוונה לקיים מופע היתולי ולא רציני אלא אירוע בעל משמעות חינוכית וציבורית מהמעלה הראשונה. "יש לנו מערכת חינוך מצויינת בנתיבות" אמרו בני הנוער ומי שרוצה לבוא ולראות – שיבחן אותנו, נציגיהם של מעל 3000 בני נוער בעיר שנבחרו לייצג אותם.

עיריית נתיבות לבשה חג, ברחבת העירייה הוקמה תערוכת צילומים "חלום לנוער" בהפקת קורס צילום של אגף הנוער בהובלת עינב לוי היוצרת המוכשרת בת נתיבות,  בני הנוער העבירו דרך עדשת המצלמה את החלומות והשאיפות שלהם לעתיד ותפיסתם את נתיבות מנקודת המבט הייחודית שלהם כצעירים בני המקום.

ברחבת העירייה התרכזו מאות בני נוער ובעלי תפקידים בכירים בעיריית נתיבות סביב שולחנות מכובדים שפתח ראש העירייה והיתה ניכרת התרגשותו לראות את הדור הצעיר של העיר המזכירים לו אותו ואת בני כיתתו שלפני 30 שנה עשו מעשה ותפסו מנהיגות בעיריית נתיבות. זוהר הסביר לבני הנוער שהדבר הראשון שעשה עם היבחרו לראשות העיר היה להחזיר את הנוער ללמוד בעיר בעידן שלא היו מוסדות חינוך בעיר למרות ההבנה שזו תהיה אמתלה לראות בו אחראי לאתגרי החינוך שיזמינו ביקורות שקודמיו לא היו מעוניינים בה.

"אני לוקח ברצינות גמורה את היום הזה אמר זוהר, אתם דור העתיד ואני רואה חשיבות גדולה בהעצמה שלכם ובכושר המנהיגות שלכם", אמר זוהר בנאומו.

מועצת הנוער כהכנה ליום זה הפיצה סקר בקרב מאות בני נוער אשר בחן את עמדותיהם ביחס לנושאים המעסיקים את בני הנוער, ובהתאם גיבשה אג'נדה סדורה אותה היא מבקשת לקדם. מועצת הנוער הכינה נייר עמדה אותו קיבל כל אחד מבעלי התפקידים המפרט את האג'נדה של בני הנוער וכוללת בין היתר חיזוק של תנועות הנוער, הכנה לשירות משמעותי ועוד.

ניכר היה כמה שאגף הנוער בניהולה של טל בן דרור עבר מהפכה בשנים האחרונות ובזכות תמיכת העירייה היום. בן דרור הזכירה בנאומה  את התנאים הדרושים והקיימים כיום באגף ברמת תשתיות ומשאבים תקציביים הדרושים כדי להגיע למגוון רחב של בני נוער ולתת להם מענה מיטבי.

לאחר המליאה החגיגית, התלוו נציגי מועצת הנוער לבעלי התפקידים ותפסו את כסאותיהם, לאחר החפיפה והשיחה האישית שנערכה בין בעלי התפקידים למחליפיהם בני הנוער, התכנסו שישה פורמים אותם הנחו בעלי התפקידים החדשים בעירייה, שדנו בסוגיות שונות על סדר יומם של בני הנוער,  תנועות נוער, חינוך, שירות משמעותי, תרבות, מעורבות חברתית ותעסוקה. במהלך הדיונים אף התקבלו החלטות מעשיות שלהן היו שותפים באופן פעיל גם בני הנוער,  אשר ניהלו את הפורומים בצורה עניינית ובמקצועיות רבה.

ביום חילופי השלטון, מלבד בעלי התפקידים בעירייה שהוחלפו על ידי מועצת הנוער העירונית, השתתפו גם נציגי תנועות הנוער, נציגי בתי-הספר היסודיים, משתתפי קורס צילום ומשתתפי קורס עיתונאות ותקשורת. אלו האחרונים אף דאגו לכל פעולות יחסי הציבור של האירוע ולסיקור התקשורתי המלא שלו, ברדיו, בניו מדיה ובעיתונות הכתובה. במסגרת הסיקור העיתונאי של בני הנוער המשתתפים בקורס התקשורת בנתיבות, נפתח משדר מיוחד ברדיו 'קול נתיבות', במהלכו עלו כתבים לשידור מהשטח והוזמנו לראיון באולפן בעלי תפקידים ומחליפיהם בני הנוער.

מנכ"ל חברת נתיבים, חן דהן, אמר לרדיו 'קול נתיבות', כי מדובר בחגיגה עירונית, אזרחים הלוקחים אחריות על חייהם ורואים עצמם ופועלים כשותפים של הרשות ומוסדותיה הם נר לרגלנו ודוגמה לאזרחות משמעותית, יום זה הוא דוגמה מצוינת לכך שהנוער האיכותי שלנו המואשם חדשות לבקרים בהתפרקות ערכית הוא ההפך הגמור לכך  והוא למעשה דוגמה ומופת ללקיחת אחריות וערכיות ברמה הגבוהה ביותר והם גאוותנו.

לסיכום היום, התכנסו נציגי מועצת הנוער בלשכתו של ראש העיר והעלו בפניו את הסוגיות שנידונו כולל ההחלטות שהתקבלו בפורומים השונים, זוהר התייחס לכל סוגיה בכובד ראש ואף הביע תמיכתו המשמעותית בפורום תנועות הנוער שהתכנס בלשכתו. זוהר בירך את בני הנוער ואת מועצת הנוער בפרט, ואמר כי מנהיגות צעירה ומעורבת היא הרוח החיה של עיר תוססת ומשגשגת.

 

 

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.