חקלאות העתיד- בהווה

מפגש חקלאים ראשון מסוגו, לשידוך בין חקלאי שער הנגב והסביבה, בין סטארט- אפים העוסקים בפיתוחים של חקלאות חכמה, במטרה להנגיש את הפיתוחים הטכנולוגים לחקלאים

המפגש הייחודי התקיים בשבוע שעבר (יום שלישי 6.4) במרכז המבקרים החדש בנחל עוז- "עוז בנגב", ביוזמת המועצה האזורית שער הנגב. עשרות חקלאים הגיעו למפגש, בנוסף למספר ועדות חקלאיות ממספר מועצות אזוריות. אלו פגשו במקום את החברות, יזמים ומגוון רב של פיתוחים טכנולוגיים שהציעו לחקלאים שירותים חדשניים וייחודיים.

מהפיתוחים שהוצגו לחקלאים ניתן היה למצוא בין היתר, את חברת "geshem" שפיתחה פלטפורמה לניהול חקלאי חסכוני ומתוחכם או יכולת לנהל את כל הכלים החקלאיים שנמצאים בשטח, דרך ענן. חברת נוספת שנכחה באירוע היא חברת  Viridix שפיתחה שורשים רובוטיים ודרך טכנולוגיה מתקדמת מאפשרת השקיה מדויקת ומדודה של השדות החקלאיים ויוצרת חיסכון משמעותי בכסף ומים. 

עבור הפיתוחים שהוצגו במפגש ואחרים, יכולים החקלאים שיבחרו בכך, לקבל מענק סיוע ותמיכה להטמעה דרך קולות קוראים של משרד החקלאות, בליווי של צוות המועצה האזורית שער הנגב ושל מעברים נגב צפוני. בנוסף, החקלאים נחשפו במפגש למהלך האזורי שמובילה שער הנגב, לקידום החקלאות המתקדמת באזור. כחלק ממהלך זה, המועצה מקדמת תוכניות לימוד והכשרות, פיתוח החדשנות החקלאית וחיבור החקלאים למהלכים שנעשים בתחום.

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "במועצה אזורית שער הנגב יש מעל 100,000 של דונם חקלאי. החקלאות היא אחת מאבני היסוד של הקהילה והכלכלה באזור. בשנתיים האחרונות אנו פועלים לקידום החקלאות שלנו אל עבר העולם החדש- חקלאות חכמה ומתקדמת. התהליך הזה ימשוך לאזור יזמים רבים מכל הארץ. בנוסף, לא פחות חשוב מכך, יאפשר לחסוך בכסף, לטייב את התוצרת החקלאית ובעיקר יאפשר לחקלאים שלנו להיות המובילים בישראל בתחומי החקלאות המתקדמת והאג-טק. המפגש שהתקיים לאחרונה בנחל עוז הוא יריית פתיחה למספר רב של מפגשים ופעולות שונות שאנחנו מתכננים בדרך להיות בירת האג-טק של ישראל".

קרדיט תמונות: דוברות מועצה אזורית שער הנגב

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.