יוצאים מהבית לטיול באוויר הפתוח

הגבלות התנועה והמרחק מהבית הוסרו, מזג האוויר כעת נעים מתמיד והרצון לצאת מהבית לאחר הסגר הממושך רק גדל –מה שאומר שאין זמן טוב יותר מעכשיו לצאת לטיול באוויר הפתוח.

קרן קימת לישראל מציעה שלושה מסלולי טיול באזור בנגב המערבי, המתאימים לכל גיל וללא עלות.

יער בארי

יער בארי משתרע על פני כ- 11 אלף דונם באזור הנגב המערבי בו קק"ל הכשירה מסלול נסיעה לכל סוגי הרכבים. אחד ממסלולי ההליכה האהובים ביער בארי, בו המטיילים יכולים ליהנות מהיסטוריה הוא דרך מתקני המים. הדרך כוללת בארות עתיקות ובורות מים מהתקופה הביזנטית ומתחילה ליד חניון רעים שבדרום יער בארי. סוף המסלול הוא בדרך היער הראשית, סמוך לשרידי טחנת קמח שפעלה בתקופת המנדט הבריטי. המסלול באורך 2.6 ק"מ והוא חוצה את חלקו הדרומי של היער.

 כיצד מגיעים?  כביש צומת סעד- רעים (כביש 232 ), בין סימני 38-39, לכביש אספלט המסומן אדום

יער שוקדה

המגיעים לאזור יער בארי יכולים להגיע גם ליער שוקדה הסמוך, מצדו המערבי של כביש 232,  שהוא חלק מיער בארי. קק"ל ותושבי הקהילות המקומיות יצרו כאן יער קהילתי, תוכלו למצוא בו חניון נופש נחמד וגם באר ובריכה משוחזרות מהתקופה העות'מנית. המטיילים יכולים להלך בין האתרים ההיסטוריים, העצים והחניונים שנבנו בשיתוף הקהילה. המסלולים ביער בדרגת קושי קלה ומתאימים לכל המשפחה.

גשר הרכבת בפארק אופקים. צילום: גלית בוזגלו

יער אופקים

יער אופקים המשתרע על פני כ- 500 דונם מציע למטיילים לא מעט אפשרויות כמו מערת אלג'יר, מבצר פטיש ופסל הציפור. מקומות אלו מלאים בהיסטוריה ובסיפורים מן העבר. בנוסף ביער יש חניון גדול המותאם גם לאנשים עם מוגבלות, ולצידו מדשאה רחבה שבה יוכלו ילדכם להוציא את כל האנרגיות שצברו במהלך הסגר.

כיצד מגיעים: באופקים נוסעים דרומה לאורך הרחוב הראשי ופונים שמאלה לקראת קצה העיר, על פי השילוט המכוון לפארק. לבאים מתל אביב ייסעו לצומת יד מרדכי, ומשם דרך שדרות ונתיבות (כביש מס' 34 וכביש 25) לצומת גילת.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.