עיריה

כיצד בוחרים עו"ד לדיני חברות

כיצד בוחרים עו״ד לדיני חברות

ניהול  חברה היא דבר מורכב ולא קל אשר מצריך מבעל העסק לא מעט זמן והתעסקות בענייני בירוקרטיה. אך ישנם מצבים בחיים שבהם חברה נקלעת לקשיים או סכסוכים בתוך החברה עצמה ועליה לבחור עו"ד לדיני חברות שיעזור לה לצאת מזה. דיני החברות שהן חלק מהמשפט האזרחי בישראל ואשר עוסקים בהסדרי מפשטי של פעילויות עסקיות, הן באשר לחובותיהם, זכויותיהם, אינטרסים של בעלי תפקידים, בלעי מניות, נושים, פירוק חברות ועוד.

מה תפקידו של עו"ד לדיני חברות?

עו"ד לדיני חברות, עוזר לחברות ותאגידים שונים להסדיר בצורה משפטית את מערכת היחסים ביניהם ובין גומרים שונים מחוץ לארגון אשר באו איתם במגע לצורך פעילות עסקית. וזאת על מנת שהחברות יוכלו לבצע את פעילותם הכלכלית בצורה חוקית והוגנת בהתאם לחוק. העו"ד לדיני חברות, מתייחס להיבטים המשפטיים והחוקיים של פעילות החברה הן בחינת כלכלית ועסקית אל שמתבצעת מול גורמים שונים הן בחברה או מחוצה לה. העו"ד מלווה את החברה לאורך כל התהליך, מנסח החוזה עסקי, מייעץ בהתנהלות של החברה מול לקוחותיה, מייצג את חברה בפני הרשויות השונות או מדינות זרות ועוד. כך שאם חברה נאלצת להתפרק, עו"ד לדיני חברות נמצא עם החברה בכל תהליך פירוק החברה כולל הקפאת תהליכים ופעולות אחרות ולעיתים הוא יכול להיות מפרק הרשמי של החברה או מייצג של הנושים אל מול החברה או מייצג את החברה אל מול הנושים. בנוסף לכך, הוא מסדיר את החובות והזכויות של בעלי התקפידים בחברה, מייעץ ומלווה בנושאי מבנה חברות, פעילות חברות בכפוף לחוקי החברות וליווי בני"ע ותהליכי רכישת חברות, מיזוגים ופעילויות עסקיות שונות.

כיצד בוחרים עו"ד לדיני חברות?

על מנת לבחור עו"ד לדיני חברות יש לשים לב לפרמטרים הבאים:

ניסיון העו"ד- לניסיון של העו"ד חשיבות רבה מאוד בבחירת העו"ד עצמו. על העו"ד להיות בעל ניסיון בתחום דיני חברות על מנת שיוכל ליצג בצורה הטובה ביותר את החברה ואף לנצח במשפט.

ליווי אישי- על העו"ד ללוות את החברה לאורך כל התהליך מהתחלה ועד סיום התהליך ולא לעזוב באמצע, לכן חשוב למצוא עו"ד מקצועי, מנוסה ומהימן שניתן לסמוך עליו.

תקשורת טובה עם העו"ד- בעת בחירת עו"ד דיני חברות חשוב שיהיה בעל שיח וחברותי על מנת שניתן יהיה להתייעץ אתו על כל נושא ללא חשש מתגובתו.

זמינות- על העו"ד להיות זמין, כך שאם נתקלתם במצב כלשהו ואתם רוצים להתייעץ אתו תוכלו להשיג אותו בקלות רבה.

מקצועיות- על העו"ד להיות מקצועי בתחום בו הוא עוסק, על מנת שניתן יהיה לנצח ולצאת מהמצב עם העונש הקל ביותר או ללא עונש כלל.

אתר אינטרנט- חשוב שלעו"ד שאתם בוחרים יהיה אתר אינטרנט מקצועי ומעודכן בו תוכלו לקרוא על שירותיו ולדלות מידע על נושאים שונים שקשורים אליכם.

קביעת פגישת ייעוץ להתרשמות- מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ ולהתרשם ממקצועיותו של העו"ד פנים מול פנים בטרם בחירת עו"ד, ישנם לא מעט פגישות ייעוץ חינמיות אשר ניתנות ע"י עו"ד שונים בתחום.

עיריה
1 תגובה
  1. ישראל אומר

    כתבה חשובה

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.