כל מה שחשוב לדעת על ניסור בטון

ניסור בטון

אם שמעתם לא פעם על ניסור בטון ולא הבנתם במה בדיוק מדובר, חשוב מאוד שתדעו שעבודות ניסור בטון הן עבודות רלוונטיות מאוד עבור מגוון צרכים הקשורים לתחום הבנייה והשיפוצים. ניסור בטון הוא פעולה שיכולה להיות מורכבת יותר או פחות, בהתאם לאנשי המקצוע שבוחרים עבור ביצוע הפעולה. כלומר, כאשר בוחרים באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, פעולת הניסור תתבצע בצורה פשוטה למדי ובהצלחה. כאשר בוחרים חובבנים בתחום ניסור בטון, לא פעם העבודה תהיה מורכבת ותארך פרק זמן משמעותי יותר.

ניסור בטון – במה מדובר?

ניסור בטון מהווה בעצם פעולה אשר במסגרתה חותכים חלקי בטון באופן מבוקר באמצעות כלי עבודה ייעודיים. ישנן לא מעט סיבות שבגינן יש צורך בניסור בטון. מכיוון שבטון מהווה את הבסיס לבנייה של מרבית המבנים בישראל וזאת בשל התכונות הייחודיות שלו שבאות לידי ביטוי בחוזק ועמידות, הרי שלא פעם עבור עבודות בנייה שונות או עבודות שיפוץ שונות יהיה צורך בניסור בטון שיתבצע על ידי איש מקצוע מיומן ומקצועי בתחום.

באמצעות הבטון ניתן לבנות בתים, בנייני מגורים, גשרים ועוד. הבטון מספק את המענה האידאלי לצרכי בנייה וגם התקציב הנדרש עבורו איננו משמעותי. בישראל כיום מקימים מרחבים מוגנים באמצעות בטון ולא פעם ניתן למצוא גם קירות במבנים רגלים העשויים מבטון.

מכיוון שכאמור יש שימוש משמעותי מאוד בבטון עבור תהליכי בנייה או שיפוצים, הרי שכאשר יש צורך לפתוח פתח כלשהו בבטון או להרוס בטון כחלק מהליך שיפוץ או בנייה, יש לעשות זאת באמצעות שיטות שונות כגון: שבירה על ידי הפעלת כוח, שבירה באמצעות פטיש אוויר, טרקטור לצורך שבירת הבטון ועוד. אולם, מדובר על שיטות מוגבלות שיכולות לסכן את המבנה הקיים כתוצאה מכך שבגינן יגרם רעד למבנה. לכן, השיטה היעילה ביותר כיום לצורך שבירת בטון ופתיחת פתחים בבטון מבלי לגרום לנזק כלשהו למבנה היא: שיטת ניסור בטון.

מה צריך לדעת על שיטת ניסור בטון

ניסור בטון היא שיטת עבודה ייחודית שיכולה להתמודד בצורה הטובה ביותר עם החוזק, העמידות  או למטרה. הרציונל העומד מאחורי חיתוך בטון לדלת או חלון שם דגש על העובדה הפשוטה שאם הבטון יבוא בחיכוך עם חומר חזק ממנו כגון: יהלום, ברז ועוד, הוא יתפורר. ככל שהחיכוך יהיה אינטנסיבי יותר וככל שהחומר שבא בחיכוך עם הבטון חזק יותר, כך ההתפוררות של הבטון תהיה מהירה יותר.

חיתוך בטון מבוסס על מנוע חשמלי. המנוע החשמלי מסובב במהירות דיסק מתכת בעל שיניים. השיניים הללו מצופות בשבבי יהלום. ידוע שיהלום מהווה את החומר החזק ביותר בטבע ועל כן, הדיסק שמסתובב חודר לתוך הבטון בצורה מבוקרת.

באיזה כלים משתמשים לצורך חיתוך בטון?

חיתוך בטון יכול להתבצע כיום באמצעות שלושה סוגים של מסורים, שיש לבחור בהתאם לחלק בבטון אותו צריך לחתוך:

הכלי הראשון הוא מסור לקירות המבוסס על דיסק חתוך שנע על גבי מסילה המקובעת אל החלק אותו מעוניינים לחתוך. המסור הוא מסור שנשלט מרחוק באמצעות שלט. מדובר על אחת מהטכניקות המדויקות ביותר לצורך חיתוך בטון.

כלי נוסף לצורך חיתוך בטון הוא כלי ייעודי לחיתוך רצפת בטון. מדובר על מכשיר דומה לעגלה שבתחתית שלו מצוי דיסק. הדיסק מסתובב וחודר אל הרצפה.

הכלי השלישי הוא מסור נייד הרלוונטי לצורך חיתוך בטון נקודתי. מדובר על כלי גמיש מבחינת הפעולות שהוא יכול לבצע.

מתי יש צורך בניסור בטון?

ניסור בטון רלוונטי עבור מגוון רחב של סיטואציות כגון: אם יש צורך לפתוח פתח בקיר בכדי ליצור חלון במבנה או בכדי להרחיב חלון חדש, אם יש צורך להרחיב דלת קיימת או ליצור דלת חדשה במבנה, אם יש צורך להסיר חומה או גדר מבטון, אם יש צורך להרוס קירות בטון בכדי להגדיל חדר או להרחיב מבנה קיים, אם יש צורך לנתק קירות של בטון בתהליך הריסת מבנים, אם יש צורך לפתוח פתח ברצפה או בתקרה לצורך חיבור בין שני קומות ועוד.

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.