לקוחות כללית בדרום זוכים למעטפת תמיכה וסיוע לכל אורך התקופה

למעלה מעשרה מתחמי בדיקת קורונה הוקמו בערים וביישובים בדרום # מנהלי קשרי הלקוחות בערים השונות מסיירים בכל רחבי הדרום ומגישים סיוע לאוכלוסיות בסיכון ומבודדי בית ולשוהים במלונית הקורונה באשקלון

צוותי המרפאות של מחוז דרום בכללית נמצאים בימים אלו בשיאה של פעילות מוגברת ועשייה למען לקוחות כללית ובפרט חולי הקורונה והמבודדים. בשיתוף פעולה עם פיקוד העורף, מטופלות פניות רבות של לקוחות כללית באמצעות מנהלי קשרי הלקוחות של כללית במחוז דרום, הרב יחזקאל שרייבר באופקים, הרב ברוך פאקר בתפרח וירוחם והרב יצחק קוזניץ בנתיבות, תחת ניהולה של מנהלת המגזר החרדי במחוז גב' שרה צומעי – יחד הם מעניקים את המענה המותאם לכל אחד ואחת.

השוהים במלונית הקורונה "הרלינגטון" באשקלון מקבלים יחס אישי וזוכים למעקב צמוד אחר מצבם. צוותי כללית במחוז עושים הכל עבור רווחת החולים ובני משפחותיהם ועומדים בקשר רציף עם חמ"ל פיקוד העורף במלון. רק השבוע הוזנק מתנדב במיוחד כדי לספק למטופלת כללית השוהה במלון כדורי ברזל שהיא זקוקה להם ושכחה אותם בבית.

דגש מיוחד ניתן על המבוגרים והקשישים. מאות שיחות למבוגרים בני 65 ומעלה מתבצעים במוקד כללית. בשיחות מציפים הלקוחות את צרכיהם ומקבלים סיוע מידי. מתוך דאגה לשלומם של הקשישים ואוכלוסיות אחרות בסיכון, כמו גם חולי הקורונה ומבודדי הבית, מתבצעים עשרות שינועי תרופות ביום ישירות לבתיהם של לקוחות כללית הזקוקים לכך.

במחוז השיקו מיזם ייחודי של מוקדי רפואה והלכה משותפים לרבנים ורופאים. בעיר ערד נטלו חלק במיזם הגר"ג וולקוביץ, הגר"ח וקשטוק והגרי"מ יוסקוביץ יחד עם מנהל מרפאת מעוף ד"ר יעקב פשטיצקי. בנתיבות הגר"י כהן, הגר"י חברוני, הגר"ג חסיד, הגרי"י דהן והגר"ח בוקובזה יחד עם מנהל מרפאת קריית מנחם ד"ר איתן ישראל.

אוהלי בדיקות קורונה הוקמו גם בערי המחוז, במרכז לגיל הרך באופקים, במכון הפיזיותרפיה בירוחם, בחניית הישפרו סנטר בקריית גת, במרכז בריאות ערד, במרכז לרפואה יועצת באשקלון וניידת קורונע באצטדיון נתיבות ובעוד רשימה ארוכה של ערים ויישובים.

בזמן שהעיר נתיבות מתמודדת עם שכונות שהוכרזו כ"אזור מוגבל", בכללית מקצרים ללקוחות הליכי בירוקרטיה של עריכת בדיקות קורונה ועדכון תוצאותיהם במהירות המרבית ובכך מונעים עיכובים שעלולים להביא להמשך ההדבקה. ניידת הבדיקות מתוגברת וערוכה לבצע בדיקות רבות מידי יום כדי לסייע למיפוי התחלואה.

כללית נוטלת חלק בהסברה לקהילה וד"ר מיכאל נמיר, מנהל מרפאת הרמב"ם בנתיבות, שיגר הודעה קולית ללקוחות כללית בעיר, בה התריע כי "מדין ונשמרתם מאוד לנפשותיכם אנא הישארו בבית. הקפידו על רחיצת ידיים והימנעו ממפגשים לא חיוניים. אם מופיעים תסמיני חום, שיעול או קוצר נשימה אנא פנו למרפאה על מנת לאבחן אתכם. אני וצוות המרפאות נעשה הכל בכדי שתוכלו לעבור את התקופה בבריאות איתנה".

לקוחות כללית במחוז נהנים גם ממוקד מיוחד המעניק מענה קולי למגוון שירותים בתחומי התפתחות הילד, הכולל קלינאיות תקשורת, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, עבודה סוציאלית, וכן קו ייעוץ לתמיכה נפשית עם הפסיכולוגים של מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית.

גב' חדווה אמונה, מנהלת מחוז דרום בכללית: "שיתוף הפעולה בין גורמי הרפואה לקהילה יחד עם הרבנים המדגישים את החובה לשמור על הנחיות משרד הבריאות הוא דבר מבורך ומתבקש. כללית מגויסת לטיפול במשבר הקורונה ואנו מעמידים את מירב היכולות ומיטב ההון האנושי לטובת הלקוחות".

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.