"לתושבי אשקלון יש זכויות רפואיות והם זוכים לממש אותן"

"לתושבי אשקלון יש זכויות רפואיות והם זוכים לממש אותן" הודות לפעילותה של החברה המרכזית למימוש זכויות בעיר * ביוזמתו המבורכת של הרב שמעון לוגסי, חבר מועצת העיר לשעבר, וממונה על תחום הבריאות , יו"ר אגודת נר דוד אבי וראש סניף איחוד הצלה אשקלון והחוף * מאות תושבים מקבלים את הקצבאות המגיעות להן * תושבי אשקלון – יש לכם למי לפנות

קשה עד מאוד לממש זכויות רפואיות. זאת עובדה. על כך יעידו תושבי אשקלון והרב שמעון לוגסי, שאליו הגיעו פניות רבות מתושבים, שביקשו עזרה בהתמודדות מול גופי הממסד.

לפני מספר שנים, ביוזמתו הברוכה של הרב לוגסי, חבר מועצת העיר לשעבר, וממונה על תחום הבריאות , יו"ר אגודת נר דוד אבי וראש סניף איחוד הצלה אשקלון והחוף, החלה החברה המרכזית למימוש זכויות לפעול בעיר אשקלון והשמועה אודות תרומתה האדירה למימוש הזכויות הרפואיות של התושבים עשתה לה כנפיים. מאות תושבים מקבלים היום, בזכות עזרתה של החברה, קצבאות, פיצויים והטבות המגיעות למי שמתמודד עם מצוקה רפואית. לא רק מהביטוח הלאומי, גם מחברות הביטוח, מקרן הפנסיה וממס הכנסה.

הרב שמאי שזירי, יו"ר החברה המרכזית למימוש זכויות, בליווי צוות המומחים של החברה מגיע תדיר לפגוש את התושבים ומעניק להם את העזרה שהם צריכים לה. אם זה בקבלת קצבה, אם זה בהשגת מימון לתרופות שאינן בסל הבריאות, אם זה בהשגת תור דחוף לרופא, וכן הלאה בכל עניין שאתו הם מתמודדים, לצד ההתמודדות הרפואית הלא פשוטה.

התושבים זוכים להתקבל לפגישה אישית ודיסקרטית. הם זוכים לאוזן קשבת ומקבלים מענה מקיף ומקצועי, באשר לדרך שבה עליהם לפעול כדי לקבל את הזכויות המגיעות להם, מול כלל הגורמים.

"אין לשער את גודל הזכות שלו בעזרתו לנו מול הביטוח הלאומי. היינו שבורים ורצוצים מהמצב הרפואי ולא הצלחנו לגייס כוחות לטפל גם בזכויות הרפואיות. היינו חייבים לטפל בהן, כדי להצליח לעבור את התקופה הזו. הרב שזירי לא עזב אותנו עד שקיבלנו את כל הזכויות המגיעות לנו ולא ביקש על כך כל תמורה." מספר שמחה ר. תושב העיר אשקלון.

הוא לא היחיד. גם משפחת חיימוב שבביתה ילד עם צרכים מיוחדים מספרת: "החברה המרכזית למימוש זכויות הצילה אותנו. קיבלנו רק חלק מהקצבה שהגיעה לנו ולא הצלחנו להעלות אותה, לא משנה מה עשינו, עד שפגשנו את הרב שזירי, שהפעיל את הרופאים של החברה וביחד טיפלו בעניין והשיגו בזמן קצר את מה שאנחנו לא השגנו במשך שנים."

"אני מברך על פעילותו של הרב שזירי והחברה המרכזית למימוש זכויות בעיר" אומר הרב לוגסי. "התושבים שלנו צריכים גוף מקצועי, אחראי ובעל ניסיון, שיעמוד לצדם ברגעים של קושי רפואי והם עושים את זה הכי טוב שאפשר, במקצועיות ובמסירות רבה."

צילום: שמעון לוגסי

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.