מה חשוב לדעת כשקונים אופניים חשמליים פעם שנייה?

שוק האופניים החשמליים בישראל הוא אחד מהתוססים והמתפתחים ביותר. בתוך כעשר שנים בלבד, צמח הביקוש  לאופניים חשמליים באלפי אחוזים. ממספר מצומצם בלבד של כמה כלים "חצי-פיראטיים" שנצפו ברחובותינו בשנת 2010, במכולות שמתדפקות על נמלי ישראל כיום מובאים ארצה כ-100,000 זוגות אופניים חשמליים חדשים בכל שנה.

אז איך בוחרים אופניים חשמליים ועל מה חשוב להקפיד? במאמר הקצר הבא, שנכתב בסיוע אתר "הרוכב החשמלי" (שהוא אתר אינטרנט המספק מידע מקצועי בתחום), ניגע בכמה עניינים מרכזיים.

קניתם אופניים חשמליים בעבר? השוק השתנה

היות שאופניים חשמליים הם כבר לא פריט נדיר, אלא לעתים אפילו מוצר צריכה, רבים מהרוכבים החשמליים בישראל קונים כבר את הזוג השני או השלישי שלהם. החלפה של אופניים חשמליות נעשית בדרך כלל לאחר כשנתיים מרכישת המוצר. בין אם בשל ירידה בביצועים ובין אם מתוך רצון להשתדרג.

ובכן, שימו לב. גם אם היו לכם אופניים חשמליים בעבר, סביר להניח שהדגמים המוצעים כיום בחנויות שונים מהם בתכלית. על כן כדאי מאד לבצע סקר שוק מעמיק לפני שאתם נכנסים לתמונה, וזאת בכדי שתבינו מה הולך, מה חדש, מה טרנדי ומה השתפר טכנולוגית.

כיום, לדוגמה, כשאנחנו מדברים על אופניים חשמליים 2020, אנו רואים מגמה בולטת תרתי משמע של צמיגים רחבים בעובי 3 אינצ' ("מיני פאט") ו-4 אינצ' ("פאט בייק", "גלגלי בלון"). כך גם מתח הסוללה השכיח ביותר הוא 48 וולט כאשר דגמי 36 וולט, שהיו נפוצים מאד עד לפני מספר שנים, כמעט ונעלמים מהמדפים.

תופעה נוספת ששוטפת את הענף היא הכניסה של הבלמים ההידראוליים. אם בלמי הדיסק המכניים היו הבשורה של 2018, אזי המסר של 2020 הוא "בלמי שמן". בלמי דיסק הידראוליים שמגיעים לתחום החשמלי הישר מאופני השטח המקצועיים, ומספקים מענה מושלם לעצירה בטוחה וחלקה.

לצד כל אלה כדאי לשים לב לאופניים חשמליים המצוידים עם שיכוך מלא, אופניים חשמליות עם מזלג קדמי כפול גבוה (המזכירות עיצוב של אופנוע חשמלי) וצגים דיגיטליים עשירים במיוחד.

אפשר גם לעשות טרייד אין

סוגיה מעניינת שרבים אינם מודעים לה היא האפשרות לעשות טרייד אין לאופניים חשמליים. כלומר, להגיע לחנות עם הדגם הקודם, להשאיר אותו שם וליהנות מהנחה. ממש כפי שזה קורה מדי יום בשוק הרכבים והאופנועים. עסקת טרייד אין של אופניים חשמליים יכולה לחסוך לקונה מאות שקלים, ולעתים אפילו לטפס עד כדי 2,000 שקלים ויותר (אם האופניים יקרים במיוחד ו/או במצב מצוין).

כמו כל עסקת טרייד אין, גם כאן תמיד יש את האפשרות לעשות את זה לבד בשוק הפרטי. ישנן לא מעט קבוצות פייסבוק המאפשרות להציע את האופניים למכירה, והתנועה בהן ערה ותוססת. כך גם פועלים ברשת לוחות מקצועיים שניתן לפרסם בהם. מצד שני, טרייד אין חוסך את כאב הראש ומאפשר לכם לבצע את המכירה והקנייה ביום אחד ובקלות רבה.

לסיכום,

כשאתם קונים אופניים חשמליים לאחר שהיה לכם גם זוג בעבר, כדאי לדעת שהשוק של האופניים הממונעים מתקדם בקצב מסחרר. ממש כשם שאי אפשר להשוות אייפון 11 לאייפון 7, כך גם הדברים נכונים לגבי אופניים חשמליים 2020 לעומת אופניים חשמליים 2018 ומטה. בעזרת עסקת טרייד אין נכונה, ובהליכה לחנות מקצועית ואיכותית, תוכלי בהחלט להתחדש עם דגם מעולה.

צילום: יח"צ

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.